official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HADALIN Stefan
1995
SLO
1:43.25
47.30
2
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+1.24
63.63
3
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.25
63.76
4
RODES Istok
1996
CRO
+1.29
64.29
5
MEINERS Maarten
1992
NED
+2.13
75.36
6
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+2.33
77.99
7
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+2.35
78.25
8
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+2.43
79.31
9
KLINE Bostjan
1991
SLO
+2.71
83.00
10
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+3.06
87.61
11
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
+3.29
90.64
12
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+3.53
93.80
13
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+3.60
94.72
14
WUERGER Moritz
2004
AUT
+3.63
95.11
15
AZNOH Rok
2002
SLO
+3.71
96.17
16
BABICKI Pawel
1994
POL
+4.38
104.99
17
BENDIK Martin
1993
SVK
+4.53
106.97
18
SVETLICIC Miha
2004
SLO
+4.58
107.63
19
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
+4.93
112.24
20
FIGUEROA Andres
1996
CHI
+4.95
112.50
21
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+5.03
113.55
22
JACHMANN Valentin
2001
GER
+5.15
115.14
23
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+5.45
119.09
24
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
+5.56
120.54
25
KRELJ Rozle
2002
SLO
+5.59
120.93
26
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+5.64
121.59
27
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+6.39
131.47
28
TAHIRI Albin
1989
KOS
+6.51
133.05
29
KEKESI Marton
1995
HUN
+6.54
133.44
30
MERTELJ Enej
2003
SLO
+6.99
139.37
30
KOMAC Nejc
2003
SLO
+6.99
139.37
32
ORESIC Otto
2004
CRO
+7.05
140.16
33
ROBERTS Keir
2002
NZL
+7.12
141.08
34
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+7.46
145.56
35
VORSIC Maj
2004
SLO
+7.55
146.75
36
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+7.82
150.30
37
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+7.85
150.70
38
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
+8.12
154.26
39
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+8.13
154.39
40
RAMICONE Paolo
2003
ITA
+8.39
157.81
41
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
+8.96
165.32
42
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
+9.26
169.27
43
ZIDARN Nejc
2004
SLO
+9.27
169.40
44
HABAJEC Matevz
2003
SLO
+9.67
174.67
45
GERDOL Janko
2003
SLO
+9.82
176.65
46
HABERMAN Leon
2003
SLO
+11.28
195.88
47
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+12.01
205.49
48
JERIC Bine
2004
SLO
+13.45
224.46
49
VOLENTAR Jaka
2004
SLO
+15.17
247.12
50
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
+16.13
259.76
51
ALARCON Bautista
2002
ARG
+17.10
272.54
Did not finish 2nd run
SZOKE Hunor
2002
ROU
VOJINOVIC Dusan
2004
SRB
LOKMIC Emir
1997
BIH
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
TRSAN Tim
2001
SLO
BLAGOJEVIC Rastko
1999
SRB
LEONETTI Ezio
2002
ALB
STANISIC Strahinja
1995
SRB
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
GARTNER Anze
2001
SLO
HYSKA Martin
1994
SVK
KOULA Jan
2000
CZE
TRITSCHER Luis
2002
AUT
CATER Martin
1992
SLO
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
SEVERI Arturo
2003
ITA
BELEHAR Luka
2003
SLO
KOVAC Tilen
2004
SLO
MANDOZZI Nicola
2003
ITA
ANDERLIC Jakob
2004
SLO
GRUBER Markus
2003
AUT
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
EHRENMUELLER David
2002
AUT
KLINGLER Felix
1999
GER
BERNDT Ondrej
1988
CZE
HROBAT Miha
1995
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run