official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
1:27.89
41.34
2
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
+0.16
42.65
3
VASULIN Marek
1995
CZE
+0.41
44.70
4
VRZGULA Lukas
1993
CZE
+1.03
49.78
5
OUVIN Jan
1999
CZE
+1.05
49.94
6
TABASZEWSKI Jakub
1995
POL
+1.13
50.60
7
KRAL Petr
1996
CZE
+1.29
51.91
7
CERMAK Jan
1988
CZE
+1.29
51.91
9
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+1.71
55.35
10
MURIN Roman
1995
SVK
+1.87
56.66
11
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+2.14
58.87
12
MULLER Marek
1998
CZE
+2.67
63.21
13
GAJEWSKI-GLODEK Jakub
1984
POL
+2.97
65.67
14
PRIKRYL Frantisek
2000
CZE
+3.08
66.57
15
MICHALIK Michal
2000
POL
+3.17
67.31
16
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
+3.25
67.96
17
FONDA Jakob
1999
SLO
+3.53
70.26
18
FIALA Eduard
1999
CZE
+4.22
75.91
19
NOVAK Oskar
2000
CZE
+4.64
79.35
20
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+4.65
79.43
21
HAVEL Jan
1996
CZE
+4.90
81.48
22
SURKOS Matej
1997
CZE
+5.02
82.46
23
TAVODA Martin
1999
CZE
+5.97
90.25
24
MATYAS Jan
1983
CZE
+6.73
96.47
25
MARAS Jan
1999
CZE
+7.84
105.57
26
FUCHS Jiri
1987
CZE
+8.34
109.66
27
KATRENIC Frederik
1999
SVK
+8.77
113.18
28
STEFEK Zdenek
1999
CZE
+9.11
115.97
29
HRABAK Martin
1999
CZE
+9.60
119.98
30
MESIARIK Adrian
1999
SVK
+10.77
129.57
31
MOZOLA Ondrej
1997
SVK
+10.99
131.37
32
BAMBUSEK Vojtech
2000
CZE
+11.80
138.01
33
SVETLICIC Andraz
2000
SLO
+12.06
140.14
34
WROBEL Norbert
2000
POL
+12.31
142.18
35
DUB Tomas
1999
CZE
+12.70
145.38
36
JURAK Petr
1977
CZE
+13.12
148.82
37
BRYNDA Vaclav
1997
CZE
+13.14
148.98
38
MALKUS David
2000
CZE
+13.52
152.10
39
SAMGUL Kaan
2000
TUR
+13.79
154.31
40
HARTIG Jiri
1998
CZE
+14.76
162.25
41
POLOMCAK Daniel
1999
SVK
+15.90
171.59
42
POLEDNAK Petr
1999
CZE
+16.23
174.30
43
KASPERKEVIC Viliam
2000
SVK
+16.87
179.54
44
VIGAS Martin
1998
SVK
+20.83
211.98
45
BOBRZYNSKI Bartlomiej
1992
POL
+21.41
216.73
46
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+22.97
229.51
47
MARCZEWSKI Maciej
1982
POL
+23.37
232.79
48
BRYNDA Jiri
2000
CZE
+23.71
235.57
49
ZAVODNY Martin
1988
CZE
+24.85
244.91
50
REC Mikolas
1997
CZE
+26.58
259.08
Did not finish 2nd run
HRSTKA Milan
1967
CZE
BRYNDA Josef
2000
CZE
HRSTKA Matej
2000
CZE
REC Jan
1999
CZE
MRACNA Tomas
1994
CZE
VLCEK Lukas
1999
CZE
KACHLIK Jachym
1999
CZE
BOKUVKA Jan
1999
CZE
LUKASZYK Bruno
2000
POL
KOSIK Tomas
2000
SVK
CHYC Alex
1999
POL
WALIGORA Michael
1990
CZE
KUBALA Robert
1992
POL
KUPCOK Jakub
1992
SVK
DADEJIK Marek
1997
CZE
ZIKA Adam
1989
CZE
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
NEMEC Jan
1993
CZE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KANTOR Wojciech
1999
CZE
BOUDA Jiri
1984
CZE
BEDRICH Petr
2000
CZE
SKRIVANEK Richard
1982
CZE
JIRKA Matej
1991
CZE
OCAK Aybaran
2000
TUR
VACEK Vladimir
1986
CZE
STINGL Jan
1998
CZE
KOULA Jan
2000
CZE
SEVELA Petr
1998
CZE
STRAKOS Libor
1990
CZE
DOLEZEL Jiri
1980
CZE
CERVINKA Adam
1997
CZE
MAZGUT Denis
1999
SVK
SKOREPA Jan
1996
CZE
VACEK Ludvik
1976
CZE