official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JOHANSSON Emil
1988
SWE
1:34.79
14.19
2
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+0.23
15.96
3
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+0.52
18.19
4
MAJOR Billy
1996
GBR
+0.54
18.35
5
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+0.56
18.50
6
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+0.65
19.20
7
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+0.71
19.66
8
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.17
23.20
8
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+1.17
23.20
10
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+1.77
27.82
11
HANSSON William
2001
SWE
+1.78
27.90
12
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+1.90
28.82
13
MONSEN Zack
1997
SWE
+1.96
29.28
14
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+2.25
31.52
15
PERSSON Jesper
1995
SWE
+2.36
32.36
16
OLSSON Alfred
2000
SWE
+2.40
32.67
17
HAGBERG Johan
1999
SWE
+2.46
33.14
18
SHARP Keegan
1997
CAN
+2.49
33.37
19
DALMALM Gustav
1999
SWE
+2.56
33.91
20
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
+2.64
34.52
21
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
+2.81
35.83
21
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+2.81
35.83
23
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+2.84
36.06
24
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.87
36.29
25
NYMAN Fabian
1997
SWE
+2.94
36.83
26
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+2.97
37.06
27
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+3.07
37.83
28
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
+4.73
50.62
29
BERGMARK Jacob
2000
SWE
+4.82
51.31
30
COTTINEAU Vito
1997
FRA
+5.42
55.93
31
CHYC Alex
1999
POL
+5.47
56.32
32
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+5.48
56.39
33
BIRKNER Alexander
1998
USA
+5.49
56.47
34
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+5.82
59.01
35
DETS Taras
2001
CAN
+7.35
70.79
35
HAHLIN Olle
1997
SWE
+7.35
70.79
37
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+7.84
74.57
38
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+8.00
75.80
39
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+8.73
81.42
40
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+8.89
82.65
41
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
+10.49
94.98
42
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
+10.58
95.67
43
SMALL James
2001
CAN
+10.94
98.44
44
WYFFELS Robin
2002
BEL
+13.61
119.00
45
OSHANYK Adam
2002
CAN
+15.30
132.02
46
LAZDANS Kristaps
2000
LAT
+16.15
138.56
47
CANNAERTS Arthur
2002
BEL
+16.69
142.72
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BAESEN Hugo
2000
SWE
OLAFSON Rowan
2001
CAN
VALLON Enzo
2000
FRA
LOSS Daniels
2000
LAT
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
PLATTER Filip
1997
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
BALAZ Filip
2001
SVK
DELOURME Julien
2000
FRA
FORSMAN Rickard
2000
SWE
PEDERSEN Simon
1999
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
VAN CEULEBROECK Dries
2000
BEL
FONDBERG Ricki Keith richard
1999
SWE
LINDEROTH NAGY Jonathan
1999
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
DALMALM Oscar
1999
SWE
FJAELLBERG William
1998
SWE
GIRAUD Victor
2000
FRA
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
STEINWALL Filip
1997
SWE
STEFFENSSON Edvin
1999
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
JOHANSSON Filip
1999
SWE
LINDQVIST Axel
2000
SWE
PICCARD Daron
1996
FRA
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
GEDRA Zaks
1998
LAT
Disqualified 1st run