official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HILZINGER Jessica
1997
GER
1:44.81
17.72
2
EGLOFF Selina
2001
SUI
+0.01
17.79
3
GUEST Charlie
1993
GBR
+0.03
17.93
4
FORNI Josephine
1994
FRA
+0.37
20.30
5
RASK Sara
2000
SWE
+0.49
21.13
6
LIVK Klara
1994
SLO
+0.74
22.87
7
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+1.13
25.59
8
OSTLER Martina
1998
GER
+1.22
26.22
9
FILSER Andrea
1993
GER
+1.33
26.98
10
NORBYE Tuva
1996
NOR
+1.50
28.17
11
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+1.70
29.56
12
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
+1.79
30.19
13
BISSIG Carole
1996
SUI
+1.99
31.58
14
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+2.12
32.49
15
MACHERET Valentine
1998
SUI
+2.14
32.63
15
DVORNIK Neja
2001
SLO
+2.14
32.63
17
ESCANE Doriane
1999
FRA
+2.32
33.88
18
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+2.34
34.02
19
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+2.38
34.30
20
KERVEN Michelle
1998
SWE
+2.42
34.58
21
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+2.46
34.85
22
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.50
35.13
23
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+2.51
35.20
24
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+2.80
37.22
25
HOEPLI Aline
2001
SUI
+3.41
41.47
26
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+3.42
41.54
27
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+3.59
42.72
28
EGGER Magdalena
2001
AUT
+3.71
43.56
29
FANTI Francesca
1999
ITA
+4.34
47.95
30
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+4.88
51.71
31
ANDERSEN Hannah
2000
NOR
+4.90
51.85
32
MANGOLD Luisa
2000
GER
+5.73
57.63
33
THORESEN Anine
2001
NOR
+6.25
61.25
34
BAUER Alexandra
1998
SWE
+6.30
61.60
35
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
+6.42
62.44
36
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+6.54
63.27
37
PAU Nuria
1994
ESP
+6.72
64.52
38
AZZOLA Michela
1991
ITA
+7.24
68.15
39
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+9.83
86.19
40
WALLIN Alva
2001
SWE
+10.10
88.07
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MIJARES RUF Carla
2002
AND
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
SAGUEZ Coline
2000
FRA
VUORI Jenny
2001
FIN
ROBERT Ellen
2001
SWE
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
OBLAK Rebeka
2001
SLO
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
BRAND Nora
2000
GER
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
ESPOSITO Ninon
1996
FRA
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
VIVIANI Serena
1999
ITA
HENNING Emelie
1999
SWE
SAHLIN Emma
2002
SWE
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
CEDER Liv
2001
SWE
CLERC Mialitiana
2001
MAD
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
STIMAC Ida
2000
CRO
KOECK Hannah
1994
AUT
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
Disqualified 1st run