official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
1:30.63
25.14
2
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+0.01
25.22
3
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.70
30.78
4
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+0.81
31.66
5
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+0.93
32.63
6
OLSSON Alfred
2000
SWE
+1.16
34.48
7
HEDELIN Olof
1998
SWE
+1.23
35.05
8
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.80
39.64
9
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+2.26
43.34
10
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+2.43
44.71
11
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+2.67
46.65
12
HAHLIN Olle
1997
SWE
+2.79
47.61
13
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+2.88
48.34
14
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.96
48.98
15
NETINDER Melker
2000
SWE
+3.08
49.95
16
BERGMARK Jacob
2000
SWE
+3.11
50.19
17
PERSSON Jacob
1998
SWE
+3.30
51.72
18
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+3.54
53.65
19
NILSSON Didrik
1997
SWE
+3.85
56.15
20
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+3.93
56.80
21
PEJOK Maans
2001
SWE
+3.99
57.28
22
ALM Alexander
2001
SWE
+4.23
59.21
23
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+4.52
61.55
24
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+4.59
62.11
25
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+4.90
64.61
26
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
+5.32
67.99
27
WALLIN Atle
2001
SWE
+5.90
72.66
28
SUNDBERG Edvin
2000
SWE
+6.35
76.29
29
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+6.75
79.51
30
SELLING Kevin
2001
SWE
+7.06
82.01
30
AAHS Albin
2002
SWE
+7.06
82.01
32
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+7.15
82.73
33
WIDMARK Per
2002
SWE
+7.37
84.50
34
NILSSON Adam K
2002
SWE
+7.67
86.92
35
BODEN Victor
2000
SWE
+7.95
89.18
36
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+8.22
91.35
37
OEHMAN Edvin
2000
SWE
+9.40
100.85
38
RASK Noah
2000
SWE
+10.24
107.62
39
SEGELMAN David
2001
SWE
+10.56
110.20
40
BARTH Andreas
1999
SWE
+14.46
141.61
41
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
+15.62
150.95
42
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
+16.99
161.99
Did not finish 2nd run
OEMAN Jonathan
2003
SWE
BAESEN Hugo
2000
SWE
KONRADSSON Samuel
2001
SWE
LASMARIAS Anton
2001
SWE
WALLMAN Philip
2000
SWE
MALMBERG Oscar
2003
SWE
LANKINEN Olli
2003
FIN
NORDIN Linus
2000
SWE
KARLSSON Jonathan
2001
SWE
AATAMILA Lauri
2000
FIN
DALMALM Joel
2000
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
PALMER Adam
2003
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
KERVEN Christopher
2000
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
MICHALIK Michal
2000
POL
AHO Saku
1997
FIN
Did not finish 1st run
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
LINDSTROEM Karl
2002
SWE
LOETHMAN Egil
2001
SWE
WIKBERG Erik
2003
SWE
WRENKLER Adam
2002
SWE
WIKESTAD Martin
1999
SWE
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
LUND Oskar
2000
SWE
WALLMAN Fabian
2002
SWE
SETTERSTROEM Martin
2001
SWE
ROSENQVIST Lukas
2001
SWE
GROENHOLM David
2000
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
FREDRIKSON David
2001
SWE
MOBERG Erik
2001
SWE
SOMMAR Hjalmar
2000
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
AATAMILA Leo
1999
FIN
KARBACH Maximillian
2000
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
LOEF Max
1997
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
BERGLUND Gusten
2000
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
HJARTARSON Odin
1997
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
MARTIN Max
2000
USA
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
PYJAS Pawel
1999
POL
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
KARLBERG Lukas
1999
SWE
JONSSON William
2001
SWE
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
CASSMAN Anthon
1993
SWE
DALMALM Gustav
1999
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run