official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OEHLUND Cornelia
2005
SWE
1:42.35
15.00
2
DANIOTH Aline
1998
SUI
+0.82
20.85
3
ANDO Asa
1996
JPN
+1.04
22.42
4
SOLA Beatrice
2003
ITA
+1.18
23.42
5
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+1.27
24.06
6
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+1.35
24.63
7
STOFFEL Elena
1996
SUI
+1.45
25.34
8
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.61
26.48
9
BELFROND Annette
2002
ITA
+1.62
26.55
10
MEILLARD Melanie
1998
SUI
+1.74
27.41
11
ESCANE Doriane
1999
FRA
+1.80
27.84
12
LAMURE Marie
2001
FRA
+1.98
29.12
13
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+2.00
29.26
14
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+2.03
29.48
15
GOOD Nicole
1998
SUI
+2.10
29.98
16
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
+2.19
30.62
17
HENSIEN Katie
1999
USA
+2.33
31.62
18
PETERLINI Martina
1997
ITA
+2.36
31.83
19
LAPANJA Lila
1994
USA
+2.38
31.98
20
POGNEAUX Chiara
2002
FRA
+2.39
32.05
21
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+2.49
32.76
22
CEDER Liv
2001
SWE
+2.70
34.26
23
CHEVRIER Marion
2001
FRA
+2.74
34.54
23
ZELGER Lorina
1999
SUI
+2.74
34.54
25
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+2.90
35.68
26
MAECHLER Janine
2004
SUI
+3.06
36.83
27
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+3.19
37.75
28
LACHEB Kenza
1998
FRA
+3.22
37.97
29
ZIMMERMANN Zoe
2002
USA
+4.73
48.74
30
LIPP Elina
2002
GER
+5.18
51.95
31
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
+5.70
55.65
32
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+5.72
55.80
33
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+5.96
57.51
34
MACHERET Valentine
1998
SUI
+6.15
58.86
35
POMARE Ambra
2004
ITA
+6.55
61.72
36
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+6.56
61.79
37
HALLER Celina
2000
ITA
+6.73
63.00
38
LINGG Charlotte
1999
LIE
+6.75
63.14
39
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+6.85
63.86
40
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+7.04
65.21
41
PRANTL Sarah
2002
AUT
+7.13
65.85
42
JELINKOVA Adriana
1995
CZE
+7.22
66.50
43
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
+7.46
68.21
44
FALCH Natalie
2004
AUT
+7.63
69.42
45
VALLERIANI Giulia
2004
ITA
+7.78
70.49
46
THORESEN Anine
2001
NOR
+8.16
73.20
47
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
+8.17
73.27
48
PAZZAGLIA Alice
2002
ITA
+8.55
75.98
49
LAMONTAGNE Justine
2002
CAN
+8.98
79.05
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BONDARE Liene
1996
LAT
BLOK Noa
2000
NED
RODRIGUEZ ELOSEGUI Arrieta
2002
ESP
MARCHESSAULT Alice
2002
CAN
SOMMEROVA Celine
2003
CZE
SELLSTEDT Olivia
2002
SWE
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
DVORNIK Pika
1992
SLO
COLLOMB Giorgia
2006
ITA
OFFENBERGER Lena
2004
AUT
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
MAEDA Chisaki
1998
JPN
BACKLUND Liza
2004
SWE
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
KLEIN Lara
2003
GER
STEINMAIR Laura
2000
ITA
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
HOEPLI Aline
2001
SUI
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
Did not start 1st run