official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
1:45.64
15.00
2
RASSAT Paco
1998
FRA
+0.21
16.45
3
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.61
19.22
4
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+0.62
19.28
5
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+1.01
21.98
6
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+1.11
22.67
7
SEYMOUR Jett
1998
USA
+1.30
23.98
7
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.30
23.98
9
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.33
24.19
10
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.48
25.23
11
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.63
26.26
12
STURM Joshua
2001
AUT
+1.72
26.89
13
AMIEZ Steven
1998
FRA
+1.74
27.02
14
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+2.00
28.82
15
MAROVT Tijan
1998
SLO
+2.10
29.51
16
AIHARA Shiro
2001
JPN
+2.25
30.55
17
JONSSON Carl
2000
SWE
+2.43
31.79
18
STRAND Andreas
1998
NOR
+2.48
32.14
19
LETITRE Theo
1997
FRA
+2.49
32.21
20
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+2.73
33.87
21
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+2.83
34.56
22
LEEVER Alex
1995
USA
+2.84
34.63
23
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+2.92
35.18
24
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+3.16
36.84
25
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+3.22
37.25
26
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+3.52
39.32
27
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
+4.13
43.54
28
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+4.34
44.99
29
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+4.40
45.41
30
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
+4.42
45.54
31
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+4.49
46.03
32
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+4.67
47.27
33
CANINS Matteo
1998
ITA
+5.02
49.69
34
LOPEZ Theo
2000
FRA
+5.31
51.69
35
CANZIO Pietro
1998
ITA
+5.96
56.19
36
KUNZ Florian
2000
SUI
+6.14
57.43
37
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+6.16
57.57
38
GREBER Jakob
2003
AUT
+6.34
58.81
39
HERRMANN Luc
2000
SUI
+6.35
58.88
40
VERBEKE Tom
1997
BEL
+6.54
60.19
41
GILE Bridger
1999
USA
+6.89
62.61
42
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+7.45
66.48
Did not finish 2nd run
SUZUKI Issei
2002
JPN
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
DORNAUER Armin
2000
AUT
MULLIGAN Sam
1997
CAN
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
GARAY Aingeru
1998
ESP
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
MEISEN Adrian
1997
GER
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
STEFFEY George
1997
USA
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
TREMMEL Anton
1994
GER
Did not start 2nd run
Did not qualify
Did not finish 1st run
VARCIN Nils
2001
FRA
COMERFORD Cormac
1996
IRL
MULLER Marek
1998
CZE
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
MAES Sam
1998
BEL
CENERELLI Enzo
2000
FRA
CHABLE Loic
2000
SUI
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
LARDON Thomas
2001
FRA
AULNETTE Auguste
2002
FRA
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
POTH Robert
1997
GBR
JONSSON William
2001
SWE
PLONER Manuel
2001
ITA
FAVRE Guerlain
2000
FRA
WITTE Linus
2001
GER
SEIDLER Ralph
2002
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
ESTEVE Axel
1994
AND
LINDQVIST Axel
2000
SWE
KUNZ Delio
1999
SUI
VACCARI Hans
1996
ITA
EFIMOV Simon
1996
RUS
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
SCHMID Alexander
1994
GER
WALLACE Liam
1999
CAN
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
ITEN Matthias
1999
SUI
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
Disqualified 1st run