official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
1:37.67
15.00
2
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+0.50
18.74
3
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.75
20.61
4
JONSSON Carl
2000
SWE
+0.79
20.90
5
SEYMOUR Jett
1998
USA
+0.80
20.98
6
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.09
23.15
7
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.36
25.16
8
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.48
26.06
9
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+1.56
26.66
10
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.61
27.03
11
WITTE Linus
2001
GER
+1.67
27.48
12
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+1.75
28.08
13
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.83
28.68
14
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.92
29.35
15
KUNZ Delio
1999
SUI
+2.11
30.77
15
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+2.11
30.77
15
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+2.11
30.77
18
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
+2.24
31.74
18
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+2.24
31.74
20
AIHARA Shiro
2001
JPN
+2.31
32.27
21
EFIMOV Simon
1996
RUS
+2.46
33.39
22
MEISEN Adrian
1997
GER
+2.64
34.73
23
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+2.69
35.11
24
ITEN Matthias
1999
SUI
+2.76
35.63
25
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+3.09
38.10
26
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+3.17
38.69
27
CANINS Matteo
1998
ITA
+3.33
39.89
28
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+3.38
40.26
29
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+3.53
41.38
30
GILE Bridger
1999
USA
+3.76
43.10
31
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+3.93
44.37
32
VERBEKE Tom
1997
BEL
+4.01
44.97
33
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+4.05
45.27
34
LEEVER Alex
1995
USA
+4.32
47.29
35
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+4.43
48.11
36
WALCH Fabio
2003
AUT
+5.17
53.64
37
GRAMMEL Anton
1998
GER
+5.31
54.69
38
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+5.37
55.14
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
OLSSON Alfred
2000
SWE
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
SPARR Maurus
1998
SUI
KARLBERG Lukas
1999
SWE
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
ESTEVE Axel
1994
AND
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
DORNER Thomas
1998
AUT
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
ZIMMER Oscar
2001
NOR
MAES Sam
1998
BEL
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
STEFFEY George
1997
USA
RUELAND Simon
1997
AUT
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
NEF Tanguy
1996
SUI
MAROVT Tijan
1998
SLO
STURM Joshua
2001
AUT
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
Did not finish 1st run
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
ZERHOCH Dominik
2001
GER
GREBER Jakob
2003
AUT
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
JONSSON William
2001
SWE
PLONER Manuel
2001
ITA
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
STRAND Andreas
1998
NOR
LINDQVIST Axel
2000
SWE
GARAY Aingeru
1998
ESP
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
LIBERATORE Federico
1995
ITA
VACCARI Hans
1996
ITA
AMIEZ Steven
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
Did not start 1st run