official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DIGRUBER Marc
1988
AUT
1:24.93
11.78
2
MATT Michael
1993
AUT
+0.03
12.03
3
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.39
15.09
4
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+0.68
17.54
5
WIESER Manuel
1990
AUT
+0.89
19.33
6
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.00
20.26
7
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+1.59
25.26
8
DA VILLA Davide
1995
ITA
+1.60
25.34
9
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.72
26.36
10
HADALIN Stefan
1995
SLO
+1.90
27.89
11
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+2.53
33.23
12
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.78
35.35
13
SAUTER Paul
1994
GER
+3.01
37.30
14
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+3.38
40.43
15
TREMMEL Anton
1994
GER
+3.49
41.37
16
DICK Lukas
1996
GER
+3.65
42.72
17
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+4.37
48.83
18
ERTL Nikolaus
1995
GER
+5.28
56.54
19
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
+5.47
58.15
20
MEISEN Bastian
1996
GER
+5.76
60.61
21
KREILINGER Markus
1996
GER
+6.63
67.99
22
KOEHLER Joel
1997
GER
+7.03
71.38
23
RAUCHFUSS Fabian
1998
GER
+9.36
91.13
24
HOCK Kevin
1998
GER
+9.48
92.15
25
BAUR Tobias
1997
GER
+10.10
97.40
26
DORN Carlo
1998
GER
+10.47
100.54
27
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+10.94
104.52
28
PFOEDERL Thomas
1997
GER
+10.95
104.61
29
GRAMMEL Anton
1998
GER
+11.84
112.15
30
ETHERTON Sam
1997
AUS
+14.07
131.06
31
JAEGER Lucas
1998
GER
+16.94
155.39
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
SPECKER Nico
1996
GER
SIEGMUND Tim
1998
GER
MEITINGER Markus
1998
GER
SCHMID Philipp
1997
GER
DANNEGGER Nick
1998
GER
LIMMER Yannick
1998
GER
HOELZL Valentin
1997
GER
MERKT Hannes
1997
GER
ENGELS Simon
1998
GER
DAUMANN Jan
1997
GER
NANTSCHEV Simon
1998
GER
KUCERA Leon
1997
GER
PAHLETEG Joel
1996
GER
BOLSINGER Nico
1994
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
SCHMID Tobias
1997
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
DATZER Daniel
1996
GER
KOLB Leopold
1997
GER
FLAMM Leon
1997
GER
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
MEINERS Maarten
1992
NED
MEISEN Adrian
1997
GER
JOCHER Simon
1996
GER
SCOTT Alec
1997
AUS
KUNC Jan
1995
SLO
ABRAMOVIC Marko
1996
CRO
RUELAND Simon
1997
AUT
NORYS Frederik
1996
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
BAYER Alexander
1995
GER
DATZER Fabian
1992
GER
SCHWAIGER Johann
1994
GER
BREU Raffael
1994
GER
SCHMID Alexander
1994
GER
GRUBER Christian
1993
GER
LIBERATORE Federico
1995
ITA
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
RENNER Patrick
1995
ITA
SPIK Jakob
1994
SLO
ADDE Andreas
1988
NOR
GROSELJ Zan
1993
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run