official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DLOUHY Alexa
1996
CAN
1:49.55
24.20
2
PETERSON Foreste
1993
USA
+2.47
40.43
3
MOORE Kelly
1994
CAN
+3.12
44.71
4
FLECKENSTEIN Stefanie
1997
CAN
+3.53
47.40
5
UTTER Hannah
1999
USA
+3.60
47.86
6
MELINCHUK Hannah
1996
CAN
+4.15
51.48
7
BAILEY Lucia
1998
USA
+4.48
53.64
8
UTTER Kathleen
1997
USA
+5.24
58.64
9
O BRIEN Audrey
1996
USA
+5.43
59.89
10
TAYLOR Sarah
1997
CAN
+5.79
62.25
11
ATKINS Jackie
1997
CAN
+5.85
62.65
12
MARTIN Mikayla
1997
CAN
+7.07
70.67
13
COLLOMBIN Tyra
1997
CAN
+8.49
80.00
14
FITZGERALD Mikaela
1996
CAN
+8.75
81.71
15
HARRISON Abby
1999
CAN
+8.93
82.89
16
BRUCE Anna
1998
USA
+9.44
86.24
17
MAH Nicole
1999
CAN
+9.83
88.81
18
FLECKENSTEIN Katie
1999
CAN
+10.06
90.32
19
IRWIN Nikki
1998
CAN
+10.53
93.41
20
BELCZYK ZOE
1998
CAN
+10.79
95.12
21
DUNN Lauren
1996
USA
+11.43
99.32
22
NACIUK Annika
1998
CAN
+11.71
101.16
23
RUFENER Michelle
1999
SUI
+12.69
107.60
24
TIMMERMANN Meaghan
1998
CAN
+12.94
109.25
25
KATTLER Tia
1999
CAN
+13.94
115.82
26
PRICE Tarrah
1998
CAN
+14.03
116.41
27
SALVERDA Sydney
1999
CAN
+14.36
118.58
28
JONES Madison
1998
USA
+14.42
118.97
29
BUCKLE Skylar
1999
CAN
+15.29
124.69
30
VAN DER VOORT Kalli
1999
CAN
+15.81
128.11
31
PROC Jacquelyn
1999
CAN
+16.05
129.69
32
AIREY Janet
1998
CAN
+16.81
134.68
33
BEEMAN Mackenzie
1999
CAN
+17.72
140.66
34
RUTTER Karleen
1999
CAN
+17.81
141.25
35
BUSHELL Georgia
1999
NZL
+17.87
141.65
36
HANNIMAN Emily
1999
CAN
+17.89
141.78
37
KANAN Rachel
1999
CAN
+18.16
143.55
38
BICKERT Maia
1997
USA
+19.17
150.19
39
SOETAERT Kjeryn
1999
CAN
+20.37
158.08
40
DILWORTH Lucinda
1998
GBR
+21.35
164.52
41
TANSLEY Liliane
1999
CAN
+21.54
165.77
42
VAN SOEST Katrina
1999
CAN
+21.78
167.35
43
GAIRNS Tiana
1998
CAN
+21.88
168.00
44
DE LEEUW Cassandra
1999
CAN
+22.19
170.04
45
HOFFOS Courtney
1997
CAN
+22.67
173.19
46
BUCKLAND Amber
1997
GBR
+32.79
239.71
47
ARGENAL Rebecca
1999
CAN
+36.53
264.29
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KAMACHI Nakia
1999
CAN
MCINTYRE Hannah
1988
CAN
STEELE Katelyne
1999
CAN
MCCAIG Hannah
1998
CAN
BOUWMEESTER Caroline
1998
CAN
NAIRN Avery
1998
CAN
KITCHEN Harriet
1998
CAN
VLIET Ravi
1998
CAN
CARRY Britta
1998
CAN
JENKINS Nia
1995
GBR
PROFITT Stephanie
1999
CAN
NATALENKO Kristina
1999
CAN
BEZENAR Sydney
1998
CAN
BROWN Caitie
1998
CAN
PATTERSON Soleil
1998
CAN
SHERMAN Sophia
1998
USA
SMITH Gabrielle
1998
CAN
CHAUVEL Elise
1997
USA
GREER Katherine
1998
CAN
BURGESS Georgia
1997
CAN
CURTIS Ellie
1998
USA
COOPER Yasmin
1998
GBR
LEBEL Maureen
1998
USA
CUMMING Meg
1997
CAN
CURRIE Stephanie
1997
CAN
PARKER Kathryn
1998
AUS
MILLER Kyla
1996
USA
ANDERSON Nicole
1994
USA
GIBSON Libby
1994
USA
WEARMOUTH Antonia
1997
CAN
CURRIE MEG
1995
CAN
WOODHOUSE Emma
1996
CAN
Did not start 1st run