official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMID Alexander
1994
GER
1:26.41
20.00
2
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+0.51
24.31
3
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.55
24.65
4
STRASSER Linus
1992
GER
+0.60
25.07
5
MAES Sam
1998
BEL
+0.71
26.00
5
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.71
26.00
7
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+0.74
26.25
8
DORNER Thomas
1998
AUT
+0.96
28.11
9
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+1.00
28.45
10
MEISEN Adrian
1997
GER
+1.03
28.70
11
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.44
32.17
12
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+1.57
33.26
13
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.61
33.60
14
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+1.66
34.02
15
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
+1.85
35.63
15
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+1.85
35.63
17
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+1.89
35.97
18
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+1.99
36.81
19
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+2.25
39.01
20
DICK Lukas
1996
GER
+2.31
39.52
21
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+2.36
39.94
22
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+2.65
42.39
23
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+2.69
42.73
24
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+3.42
48.89
25
GRAMMEL Anton
1998
GER
+4.53
58.27
26
LEGGETT Connor
2000
AUS
+4.62
59.03
27
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+5.61
67.39
28
KRAUSS Lukas
2005
GER
+7.01
79.22
29
SIEGWOLF Christian
2005
GER
+7.11
80.07
30
WIDMESSER Simon
2005
GER
+7.51
83.45
31
MAYR Lukas
2004
GER
+8.04
87.92
32
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+8.55
92.23
33
FOSSLAND Warner
2001
USA
+10.27
106.76
34
SCHULLER Daniel
2005
GER
+10.41
107.94
35
DAVIES Alex
2002
GBR
+10.55
109.13
36
GOESSL Florian
2002
GER
+11.31
115.55
37
RENDL Laurence
2005
GER
+16.63
160.49
Did not finish 2nd run
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
HEISLITZ Paul
2002
GER
SCHWARZ Andreas
2003
GER
POLLER Max
2005
GER
WEINMANN Gustav
2004
GER
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
NORYS Felix
2005
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
UPTON Jack
2004
GBR
IRMEN Ayk
2003
GER
ROESLE Felix
2005
GER
NANTSCHEV Simon
1998
GER
WOLF Simon Luca
2001
GER
NEFF Alois
2001
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
MEISSL Christoph
2000
AUT
RUELAND Simon
1997
AUT
Did not finish 1st run
EISENRIEDER Karl
2005
GER
ERNST Philip
2004
GER
STEINER Vincent
2005
GER
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
GRAUER Timon
2004
GER
GERSTL Tim
2000
GER
MANHART David
2004
GER
SIGLHUBER Martin
2004
GER
FRIBERT Henrik
2001
GER
LUDWIG Max
2002
GER
UNGER David
2003
GER
PASEL Leo
2004
GER
SZCZAP Mateusz
2005
POL
BESSER Felix
2003
GER
SCHWARZ Fabian
2005
GER
MUSSNER Joseph
2005
GER
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
POTH Robert
1997
GBR
WITTE Linus
2001
GER
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run