official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
1:47.43
31.04
2
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+1.01
37.81
3
THORSEN Alexander Sannes
1996
NOR
+1.35
40.09
4
LYNG-JOERGENSEN Jonas
1996
NOR
+2.19
45.72
5
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
+2.52
47.93
6
STEINSVOLL Peer
1995
NOR
+2.81
49.87
7
FOSS Daniel
1997
NOR
+3.06
51.55
8
MYRSETH Stian
1996
NOR
+3.12
51.95
9
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+3.19
52.42
10
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
+3.20
52.49
11
SILFAELT Johan
1996
SWE
+3.51
54.56
12
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+3.63
55.37
13
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+3.86
56.91
14
NORRIS Kieran
1995
IRL
+4.00
57.85
15
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+5.84
70.18
16
AUBERT Christopher
1998
NOR
+6.41
74.00
17
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+6.54
74.87
18
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+6.76
76.35
19
NORUM Elias
1998
NOR
+7.14
78.89
20
SINDING William Stephen
1996
NOR
+7.64
82.24
21
KUFAAS Simen
1997
NOR
+8.03
84.86
22
ENGESAETH Fabian Bindner
1997
DEN
+8.42
87.47
23
ERIKSEN Boerge Skar
1997
NOR
+8.76
89.75
24
VOLLAN PETTERSEN Mathias
1996
NOR
+8.95
91.02
25
STAURSET Olav
1997
NOR
+9.88
97.26
26
KETTERMANN Brendan
1997
NOR
+10.23
99.60
27
KROGH Constantin
1998
NOR
+10.25
99.74
28
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
+10.62
102.22
29
HAAKERUD Joergen Kollevold
1997
NOR
+10.67
102.55
30
HAUNE Mathias Sundal
1998
NOR
+11.04
105.03
31
LODDEN Andreas
1996
NOR
+11.67
109.25
32
HEMBRE Ivar
1998
NOR
+12.47
114.61
33
BETTEN Johannes
1998
NOR
+12.54
115.08
34
NILSEN Sivert Green
1998
NOR
+12.91
117.56
35
TOERNQVIST David
1998
SWE
+13.32
120.31
36
SKARE Lasse Andre
1997
NOR
+15.48
134.79
37
BRATSBERG Herman
1998
NOR
+18.11
152.41
38
SVENDSEN Morten Auestad
1998
NOR
+21.67
176.27
39
LIE LARSEN Jacob
1997
NOR
+25.07
199.06
40
RUUD Mats
1998
NOR
+27.42
214.81
Did not finish 2nd run
KLAKEGG Nikolai
1998
NOR
WICKBERS Pontus
1998
SWE
BENGTSSON SOHLMAN William
1997
SWE
LARSSON Maans
1997
SWE
LEIKNES Andreas Pape
1997
NOR
FRISK Carl Fredrik
1997
SWE
STRAND Andreas
1998
NOR
BATES Jasper
1996
NOR
THORSBY Henrik
1998
NOR
ENBERGET Emil
1996
NOR
VORRE Marcus
1998
DEN
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
KRISTOFFERSEN Magnus
1997
NOR
BENGSTON Jesper
1997
NOR
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
HENDERSON Paul
1995
GBR
BERGER Herman
1995
NOR
HAUKSSON Sigurdur
1996
ISL
VASSBOTN Thomas Bakke
1996
NOR
ALFREDSEN Andreas
1997
NOR
BAKKE Boerge
1997
NOR
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
JOHANSEN Fredrik Nordby
1997
NOR
SULLIVAN Aleck
1996
USA
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
AKSELSEN Trym
1996
NOR
EMRIC Eman
1996
BIH
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ROED Ludvig Ravndal
1998
NOR
NILSEN Andre
1998
NOR
VATNAN Aksel
1998
NOR
KNUDSEN Tobias
1998
NOR
ANTFOLK Alexander
1998
SWE
AMUNDSEN Joar
1998
NOR
KNUDSEN Herman Rognes
1998
NOR
AMLIEN Emil
1997
NOR
SEHM Karsten
1997
NOR
HANSEN Victor
1998
NOR
BERGE Didrik Haugstad
1998
NOR
JORAELV Daniel
1997
SWE
SVENDSEN Erik Auestad
1996
NOR
BERG-JOHANSEN Henrik
1998
NOR
KIRKEBY Kristian
1998
NOR
EATON Oliver
1996
GBR
HETTERVIK Kristoffer
1998
NOR
AALERUD-LARSEN Theodor
1997
NOR
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
WAGNER Kalle
1997
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run