official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PERTL Adrian
1996
AUT
1:32.45
23.00
2
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+0.65
28.13
3
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+0.66
28.21
4
HACKER Pirmin
1996
AUT
+0.91
30.19
5
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+1.01
30.98
5
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.01
30.98
7
DORNER Thomas
1998
AUT
+1.40
34.05
8
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+1.46
34.53
9
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.63
35.87
10
GRATZ Fabian
1997
GER
+1.66
36.11
11
NIKIC Leon
1999
CRO
+1.70
36.42
12
VERBEKE Tom
1997
BEL
+1.95
38.40
13
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+2.24
40.69
14
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+2.32
41.32
15
CANINS Matteo
1998
ITA
+2.40
41.95
16
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+2.64
43.85
17
HACKER Felix
1999
AUT
+2.80
45.11
18
LAINE Tormis
2000
EST
+2.83
45.35
19
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+3.14
47.79
20
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.36
49.53
21
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+3.72
52.37
22
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+3.83
53.24
23
GASSER Lukas
2001
AUT
+3.98
54.43
24
FRISK David
1997
SWE
+4.36
57.43
25
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+5.05
62.88
26
MEISSL Christoph
2000
AUT
+5.08
63.11
27
GSTREIN Luca
2000
AUT
+5.17
63.82
28
ADAMS Jack
1998
AUS
+5.35
65.24
29
LOTTER Valentin
2002
AUT
+5.39
65.56
30
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+5.46
66.11
31
TOSCANO Federico
2001
SUI
+5.95
69.98
32
GUEM Franz
2001
AUT
+6.35
73.14
33
GENASCI Kevin
1999
SUI
+6.58
74.96
34
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+6.70
75.90
35
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+6.72
76.06
36
NEFF Alois
2001
GER
+6.77
76.46
37
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+6.98
78.12
38
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+7.44
81.75
39
WALCH Fabio
2003
AUT
+7.94
85.70
40
WIESER Vincent
2002
AUT
+8.53
90.35
40
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
+8.53
90.35
42
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+8.73
91.93
43
PARELLADA Enric
1998
ESP
+8.80
92.49
44
BOECK Niklas
2003
AUT
+9.68
99.43
45
VANDEVELDE Franklin
2003
BEL
+11.14
110.96
46
BORAK Jan
2001
CZE
+13.53
129.84
47
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+14.70
139.07
48
MESSENGER Harrison
2003
NZL
+15.82
147.92
49
HADLEY Sam
2003
NZL
+16.07
149.89
50
HLUBOCKY Tomas
2003
CZE
+19.40
176.19
Did not finish 2nd run
OPMANIS Lauris
2001
LAT
BAKAS Asterios
2003
GRE
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
WYFFELS Robin
2002
BEL
BACHER Jonas
2002
ITA
KOMSIC Dario
2000
CRO
ZERHOCH Dominik
2001
GER
SEIDLER Ralph
2002
AUT
MOSESOV Gleb
1998
RUS
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
LOKMIC Emir
1997
BIH
DORNAUER Armin
2000
AUT
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
MEISEN Adrian
1997
GER
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
TRUNK Tamas
2003
HUN
WOLF Jan
2001
SUI
STUCKI Gino
2002
SUI
SENNHOFER Marinus
2002
GER
LEGGETT Connor
2000
AUS
PELTOLA Olli
1998
FIN
KROTA Filip
2000
CRO
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
OSCH Matthieu
1999
LUX
MULLER Marek
1998
CZE
MCADAM Hugh
2000
AUS
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
MICHALIK Michal
2000
POL
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
RIEDERER Raphael
2001
AUT
BOEHM Gianluca
2000
SUI
STEPAN Martin
1995
CZE
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
PYJAS Pawel
1999
POL
HABDAS Piotr
1998
POL
VAN LOON Patrick
1998
ITA
ROSSUM VAN Max
1998
NED
HYSKA Martin
1994
SVK
LEITGEB Richard
1994
AUT
NORYS Frederik
1996
GER
RUELAND Simon
1997
AUT