official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
1:46.56
42.84
2
PARAND Loevan
1999
FRA
+0.09
43.45
3
LOPEZ Theo
2000
FRA
+0.38
45.41
4
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
+0.85
48.58
5
BESSON Victor
1999
FRA
+1.06
50.00
6
TUAIRE Louis
1999
FRA
+1.40
52.30
7
SCHIELE Louis
1999
FRA
+1.45
52.64
8
SOMELET Matis
1998
FRA
+1.52
53.11
9
PAOLY Thibault
1998
FRA
+1.93
55.88
10
BOUHACENE Hugo
1999
FRA
+2.07
56.83
11
NORAZ Tony
2000
FRA
+2.12
57.16
12
MIRANNE Theo
2000
FRA
+2.70
61.08
13
FITA Mateo
1999
FRA
+3.04
63.38
14
PAGET Ambroise
1999
FRA
+3.29
65.07
15
BIRAN Itamar
1998
ISR
+3.33
65.34
16
CENERELLI Enzo
2000
FRA
+3.37
65.61
17
MEYER Martin
1998
FRA
+3.70
67.84
18
JAY Alexis
2000
FRA
+3.76
68.25
19
BATIN Luca
1999
FRA
+3.98
69.73
20
REILLER Antonin
1999
FRA
+4.38
72.43
21
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+4.81
75.34
22
ESTIENNE Quentin
2000
FRA
+5.13
77.50
23
LAPLAGNE Thomas
1999
FRA
+5.51
80.07
24
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
+6.21
84.80
25
CRETET Bastien
1999
FRA
+6.48
86.62
26
MABBOUX Vadim
1999
FRA
+6.55
87.10
27
PALLANDRE Emile
1999
FRA
+7.04
90.41
28
GURI Robin
2000
FRA
+7.45
93.18
29
GARCIA Esteban
2000
FRA
+7.69
94.80
30
COMETTA Patrick
1996
SUI
+8.02
97.03
31
VUARAND Enzo
2000
FRA
+8.43
99.80
32
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
+8.76
102.03
32
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+8.76
102.03
34
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
+8.99
103.58
35
BOURY Florian
2000
FRA
+9.81
109.12
36
CADARIU Sasha
1998
GER
+10.24
112.03
37
RICHERMOZ Alix
1999
FRA
+11.57
121.02
38
JOUNIAUX Mathis
2000
FRA
+11.74
122.16
39
SIMOND Vincent
2000
FRA
+11.81
122.64
40
CHAMBOST Fabien
1999
FRA
+12.29
125.88
41
LUCATELLI Matteo
1999
FRA
+13.92
136.89
42
SAINT JOURS Louis
2000
FRA
+14.42
140.27
43
TOURNUT Adrien
1998
FRA
+15.24
145.81
44
VENTURI Sylvain
1999
FRA
+16.08
151.49
45
RONCARI Nicolas
1999
FRA
+16.38
153.52
46
GODDET Teo
1999
FRA
+19.52
174.73
47
GOUTT Yohan Goncalves
1994
TLS
+22.26
193.25
48
LE SELLIN Ewen
1999
FRA
+23.87
204.12
49
OKUMA Osamu
2000
GBR
+24.73
209.93
Did not finish 2nd run
AVENT Mathieu
1999
GBR
RANDRIAMIARISOA Andy
1984
MAD
GRIMAUD Elliot
2000
FRA
DURANDO Pierre
1999
FRA
CHERRY Thomas
1996
GBR
YVROUD Matisse
1999
FRA
DIDIER Virgile
2000
FRA
DELOURME Julien
2000
FRA
BORLET Quentin
2000
FRA
DE GALBERT Antoine
1998
FRA
CARBONERO Adrien
1999
FRA
MERMOZ Nolan
1999
FRA
GIRAUD Victor
2000
FRA
LOIRE Florian
1997
FRA
BONNAZ Benjamin
2000
FRA
SCHMITT Thomas
1999
FRA
YATES SMITH Fred
1999
FRA
LE BEL Kiliann
1998
FRA
MIQUEL Theo
1998
FRA
SAUNDERS Gregory
1995
GBR
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
HANSE Arthur
1993
POR
MAITRE Thomas
1992
FRA
INNES Iain
1998
GBR
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
LEKAENE Sacha
1998
FRA
BLANC Alexis
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GRIMAUD Remi
2000
FRA
DE GALBERT Arnaud
2000
FRA
HADROUF Alix
1998
FRA
VAINER Flynn
2000
FRA
ACHARD LOMBARD Jeremy
2000
FRA
SCHMIDT Arnaud
1999
FRA
MOLLARD Leo
2000
FRA
GIRARD Marceau
1997
FRA
VALLON Enzo
2000
FRA
REBERT Ethan
1998
GBR
MASSON Dylan
1999
FRA
BARTHELEMY Remi
1999
FRA
PICCARD Eliott
2000
FRA
TOURNIER Matthieu
1999
FRA
BOULANGER Erwan
2000
FRA
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
TALOTTA Adrien
1998
FRA
BOULANGER Alexis
1994
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run