official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
READ Erik
1991
CAN
1:29.06
11.08
2
SEYMOUR Jett
1998
USA
+0.21
12.78
3
WINTERS Luke
1997
USA
+0.29
13.42
4
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+0.52
15.28
5
BREU Raffael
1994
GER
+1.57
23.77
6
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+1.82
25.79
7
YOUNG Joseph
1996
CAN
+2.24
29.19
8
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+2.92
34.69
9
WALCH Linus
1994
AUT
+3.03
35.58
10
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+3.50
39.38
11
MILLER Andrew
1998
USA
+3.60
40.18
12
KEANE Brendan
1999
USA
+4.26
45.52
13
MCKIM Liam
1998
USA
+5.86
58.45
14
HEAYDON Henry
2001
AUS
+6.86
66.54
15
SZWEBEL Florian
1996
USA
+7.07
68.24
16
MATHERS Jeremy
2001
USA
+11.11
100.90
17
LANE Tristan
1998
USA
+11.21
101.71
18
MOYER Bobby
1994
USA
+11.52
104.21
19
SEYMOUR Chase
2000
USA
+12.79
114.48
20
PUCKETT Cole
2000
USA
+13.05
116.58
21
FONTAINE Nicholas
1998
USA
+14.36
127.17
22
PERKINS Tanner
2001
USA
+14.88
131.38
23
JUNEAU Tai
1995
NZL
+17.00
148.52
24
OXLEY Nelson
2000
USA
+18.03
156.84
25
CANCLINI Marco
2000
USA
+18.64
161.77
26
CROMER Greyson
2001
USA
+19.24
166.62
27
SANKEY Colton
2001
USA
+19.79
171.07
28
REYNOLDS Jake
2001
USA
+19.84
171.48
29
OLSON Jake
2001
USA
+21.24
182.79
30
KAGAN Kyle
2001
USA
+21.95
188.53
31
DAVENPORT Stian
2001
USA
+24.24
207.05
32
WILSON Reed
2001
USA
+25.18
214.65
33
MCCORMICK Ian
2001
USA
+25.43
216.67
34
GODOMSKY Max
2001
USA
+26.03
221.52
35
COLON Heath
2000
USA
+26.28
223.54
36
SODEN Emile
2001
USA
+31.80
268.17
37
DROLL Brendan
2001
USA
+34.99
293.95
38
TAYLOR Ian
1996
USA
+42.20
352.24
39
MOORHUSEN Mason
2001
USA
+1:28.29
724.85
Did not finish 2nd run
MITCHELL Jack
2001
USA
KIM Alex
2000
USA
BEIDLEMAN Reed
2000
USA
WOLD Keegan
2000
USA
AINSLIE Rowen
2001
USA
THORPE Trey
2000
USA
SAFFO John
1999
USA
CAIN Cameron
1998
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
SEYMOUR Trey
2000
USA
MCKIM Shamus
1999
USA
KINSELLA Kellen
2001
USA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
GILE Bridger
1999
USA
CHRAPEK Adam
1993
POL
BERVY Max
2000
USA
NELSON Isaiah
2001
USA
DOMONOSKE David
1997
USA
KLEIN Isak
1996
SWE
KEANE Jack
1998
USA
THEIS Tyler
1994
USA
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
LUUKKO Max
1994
FIN
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
PHILP Huston
1997
CAN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
WOLLAN Jake
2001
USA
FLAHERTY Charles
2000
PUR
BOYE Ian
2001
USA
DEMPSEY Hugh
2001
USA
LASH Ben
2000
USA
GARBER Devon
1999
USA
ROMAN Zachary
2000
IRL
LUDWIG Lawson
2001
USA
NEGOMIR Eric
2000
USA
HOPE Devin
1999
USA
CUTHBERTSON Paul
1998
USA
CHAFFEE Jordan
1999
USA
HUSBAND Finn
2000
USA
THOMAS Tucker
2001
USA
COLLINS Ryan
1998
USA
LYNCH Ian
2000
USA
STAHLA Jack
2000
USA
HANLON Luke
1999
USA
WEINER Louis
2000
USA
LEBLANC Gus
2000
USA
MIKKELSON Zachary
1998
USA
BLACK Garett
1996
USA
GOSS Harrison
1998
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
BOCOCK Scott
2000
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
MILLER Max
2001
USA
MCCONNELL Will
1998
USA
BLACK Graham
1993
USA
MCGRATH Scott
1999
USA
FANCHER Burke
2000
USA
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
OTTLEY Patrick
1999
USA
VETH Nicolas
1995
USA
KOOIMAN Ben
1999
USA
O BRIEN Keilan
1996
USA
THROM Benjamin
1996
USA
DILLING Jacob
1999
USA
GRASIC Martin
1995
CAN
NYBERG Jonas
1990
SWE
NIHTILA Niklas
1996
FIN
KETTERER David
1993
GER
ROBERTS Hig
1991
USA
ANDERSON Tommy
1998
USA
LEEVER Alex
1995
USA
KOGLER Tobias
1996
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run