official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
1:36.33
57.27
2
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+0.25
59.89
3
PRACHENSKY Lucas
2002
AUT
+0.28
60.21
4
KACIC Maximilian
2000
AUT
+0.38
61.25
5
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
+0.43
61.78
6
WILLS Angus
1999
GBR
+0.45
61.99
7
HYSKA Martin
1994
SVK
+0.46
62.09
7
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
+0.46
62.09
9
PICHLER Rupert
1999
AUT
+0.53
62.83
10
WEISSENSTEINER Philipp
2000
ITA
+0.59
63.46
11
KOYAMA Kei
2000
JPN
+0.73
64.92
12
NARDO Alessio
1998
ITA
+0.76
65.24
13
FEICHTMAYR Peter
2001
AUT
+0.77
65.34
14
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+0.86
66.29
15
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+1.14
69.22
16
HOLMES Robert
2002
GBR
+1.40
71.95
17
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+1.62
74.26
18
GALLINA Simone
2000
ITA
+1.87
76.88
19
DOYLE Jake
2001
GBR
+1.90
77.19
20
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+1.91
77.30
21
SAGER Gianluca
2002
AUT
+2.10
79.29
21
KOCH Florian
2001
AUT
+2.10
79.29
23
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+2.18
80.13
24
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+2.19
80.23
24
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
+2.19
80.23
26
URY Balint
2003
HUN
+2.31
81.49
26
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
+2.31
81.49
28
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
+2.35
81.91
29
MAYRHOFER Maximilian
2000
AUT
+2.47
83.17
30
BINNA Felix
2000
AUT
+2.48
83.27
31
TOSONI Alessandro
2000
ITA
+2.57
84.22
32
WALDER David
2003
AUT
+2.66
85.16
33
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+2.75
86.10
34
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+2.76
86.21
35
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+2.89
87.57
36
HAUSER David
2003
GER
+2.98
88.51
37
GRAEFE Philipp
2002
GER
+3.15
90.30
38
MOEHRING Roy
1999
NED
+3.47
93.65
39
HENK Timo
2001
GER
+3.64
95.43
40
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
+3.72
96.27
41
KAISER Manuel
2003
AUT
+3.74
96.48
42
PIXNER Daniel
2003
ITA
+3.80
97.11
43
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+3.86
97.74
44
MAROTY Matyas
2000
HUN
+3.89
98.06
45
JOEBSTL Georg
2003
AUT
+3.91
98.27
46
FISCHER Raphael
2003
GER
+3.99
99.10
47
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
+4.08
100.05
48
SUDO Ryo
2003
JPN
+4.16
100.89
49
SAVEGNAGO Gianmaria
1998
ITA
+4.17
100.99
50
STEINER Samuel
2003
AUT
+4.20
101.31
51
JAHN Julian
2002
AUT
+4.22
101.52
52
SCHOCH Jonas
2003
GER
+4.25
101.83
53
ETTL Michael
2003
AUT
+4.48
104.24
54
RIGGENMANN Paul
2003
GER
+4.50
104.45
55
RAKOVIC David
2003
SLO
+4.74
106.97
56
BOLZ Simon
2003
GER
+4.88
108.44
57
BERGMAYER Bernhard
1999
AUT
+5.01
109.80
58
MIKA-CORTOLEZIS Jonathan
2003
AUT
+5.15
111.27
59
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
+5.43
114.20
60
SILLER Maximilian
2003
ITA
+5.46
114.52
61
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
+5.75
117.56
62
FRIBERT Henrik
2001
GER
+5.81
118.19
63
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+5.91
119.24
64
MADDALENA Sebastiano
2003
ITA
+5.93
119.44
65
KIEN Lukas
2002
AUT
+5.98
119.97
66
SCHREYVOGL Sebastian
2000
AUT
+6.01
120.28
67
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
+6.15
121.75
68
NEYLAN Benjamin
2003
CAN
+6.18
122.07
69
BEUKER Jannes
2002
NED
+6.29
123.22
70
MITTERMAYR Constantin
2003
AUT
+6.35
123.85
71
MERTELJ Enej
2003
SLO
+6.56
126.05
72
ZURL Alexander
2002
AUT
+6.60
126.47
73
GOESSL Florian
2002
GER
+6.66
127.10
74
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
+6.68
127.31
75
BENEDER Yao
2002
AUT
+6.71
127.62
76
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
+6.89
129.51
77
RIEDLSPERGER Elias
2003
AUT
+7.16
132.34
78
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
+7.30
133.81
79
MCGOWN Kyle
2003
AUS
+7.84
139.47
80
BESSER Felix
2003
GER
+8.22
143.45
81
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
+8.60
147.44
82
SCHEINHART Kilian
2002
AUT
+8.61
147.54
83
STUBAUER Markus
2003
AUT
+8.65
147.96
84
ASCHABER Michael
2003
AUT
+8.90
150.58
85
PRATTES Mathias
2003
AUT
+9.23
154.04
86
GLOECKL Lukas
2003
AUT
+9.32
154.99
87
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+9.75
159.50
88
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+9.97
161.80
89
RAMPTON Thomas
2003
GBR
+10.41
166.42
90
FINNEGAN Samuel
2003
IRL
+11.72
180.15
91
JUSE Felix
2003
GER
+11.87
181.72
92
OPPL Milan
2001
AUT
+11.90
182.04
93
DEJACO Lukas
2003
AUT
+12.53
188.64
94
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+14.03
204.37
95
DEKKER Dylan
2003
NED
+15.57
220.52
96
SIEGRIST Beat
1995
SUI
+16.93
234.78
97
GLUECK Gerald
1954
AUT
+41.71
494.59
Did not finish 2nd run
RIEGER Sean
2001
USA
FUEREDER Daniel
2003
AUT
JONGE DE Ties
2002
NED
SCHEYERER Daniel
2002
AUT
BEHAM David
2000
AUT
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
PULVER Zac
2001
AUS
EHRENMUELLER David
2002
AUT
HUMITSCH Sandro
2001
AUT
NAGY Bence
1998
HUN
WINZELY Daniel
2002
AUT
KROL Peter
2001
NED
HAID Fabian
2001
AUT
ANGERER Benjamin
2002
AUT
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
VINTER Owen
2001
GBR
PLATTER Jonas
2000
SWE
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run