official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AICHER Emma
2003
GER
1:32.76
15.00
2
STOFFEL Elena
1996
SUI
+0.87
21.85
3
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+0.93
22.32
4
HROVAT Meta
1998
SLO
+0.97
22.63
5
HILZINGER Jessica
1997
GER
+0.98
22.71
6
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
+1.01
22.95
7
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.22
24.60
8
LINGG Charlotte
1999
LIE
+1.47
26.57
9
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+1.59
27.51
10
EGLOFF Selina
2001
SUI
+1.84
29.48
11
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+1.94
30.27
12
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+2.05
31.13
13
EGGER Magdalena
2001
AUT
+2.35
33.49
14
RESNICK Allie
2001
USA
+2.41
33.97
14
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
+2.41
33.97
16
LAMURE Marie
2001
FRA
+2.46
34.36
17
ZELGER Lorina
1999
SUI
+2.56
35.15
18
CEDER Liv
2001
SWE
+2.60
35.46
19
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+2.73
36.48
20
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+2.80
37.04
21
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+2.83
37.27
22
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.85
37.43
23
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+3.01
38.69
24
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
+3.03
38.85
25
RASK Sara
2000
SWE
+3.24
40.50
26
BISSIG Carole
1996
SUI
+3.40
41.76
27
HOEPLI Aline
2001
SUI
+3.45
42.15
28
HALLER Celina
2000
ITA
+3.62
43.49
29
LACHEB Kenza
1998
FRA
+3.65
43.72
30
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
+3.66
43.80
31
GULLI Anita
1998
ITA
+3.72
44.28
32
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+3.89
45.61
33
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+3.99
46.40
34
SCHMITT Janine
2000
SUI
+4.11
47.34
35
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+4.14
47.58
36
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
+4.31
48.92
37
MAEDA Chisaki
1998
JPN
+4.43
49.86
38
MACHERET Valentine
1998
SUI
+4.56
50.89
39
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+4.79
52.70
40
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
+4.94
53.88
41
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
+5.12
55.29
42
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+5.49
58.21
43
LIPP Elina
2002
GER
+5.71
59.94
44
TOTH Zita
2002
HUN
+6.12
63.16
45
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+6.74
68.04
Did not qualify for 2nd run
STOCK Kathrin
2002
AUT
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
WOESS Laura
2000
AUT
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
FALCH Natalie
2004
AUT
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
DVORNIK Pika
1992
SLO
SOLA Beatrice
2003
ITA
NYBERG Lisa
2002
SWE
PAZZAGLIA Alice
2002
ITA
FISCHER Pauline
2003
GER
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
WAKATSUKI Arata
2000
JPN
BRECHE Clarisse
2001
FRA
Did not finish 2nd run
FLATSCHER Julia
2000
AUT
EXENBERGER Elena
2000
AUT
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
OLIVIER Victoria
2004
AUT
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
WALDAUF Sophia
2001
AUT
HERZ Celina
2000
AUT
MASCHERONA Marika
1998
ITA
KOMSIC Andrea
1996
CRO
HENSIEN Katie
1999
USA
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
LUCZAK Magdalena
2001
POL
VIVIANI Serena
1999
ITA
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
Did not finish 1st run
RIM Seung-Hyun
2000
KOR
KUNTSCHNER Linda
1999
AUT
JOHANSSON Stella
2003
USA
CZAPSKA Zuzanna
1998
POL
FORGET Arianne
2003
CAN
HROMCOVA Petra
1998
SVK
GRUENER Teresa
2002
AUT
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
MARGREITER Lucy
2001
GER
MOLLIN Axelle
2001
BEL
WIESMUELLER Nina
2002
GER
NIELSSEN Carmen Sofie
2003
NOR
TOMSIC Nika
2000
SLO
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
KANG Youngseo
1997
KOR
ASTNER Nina
2000
AUT
MANGOLD Luisa
2000
GER
CHEVRIER Marion
2001
FRA
ZIMMERMANN Zoe
2002
USA
GOOD Nicole
1998
SUI