official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOLEGA Samuel
1999
CRO
1:40.66
29.54
2
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+0.51
33.24
3
LAINE Tormis
2000
EST
+0.94
36.36
4
VERBEKE Tom
1997
BEL
+1.27
38.75
5
NIKIC Leon
1999
CRO
+1.79
42.52
6
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+2.59
48.32
7
HACKL Noah
1999
AUT
+3.06
51.73
8
OTT Dominic
2000
SUI
+3.09
51.95
9
HERRMANN Luc
2000
SUI
+3.36
53.91
10
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
+3.47
54.70
11
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.53
55.14
12
RONNER Jan
2000
AUT
+3.63
55.87
13
RIZZI Lukas
2000
ITA
+4.08
59.13
14
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
+4.16
59.71
15
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+4.32
60.87
16
SENONER Aaron
2001
ITA
+4.37
61.23
17
BAEHLER Jann
2000
SUI
+4.55
62.54
18
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+4.70
63.63
19
MALSINER Max
2002
ITA
+4.90
65.08
20
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+5.16
66.96
21
NARDELLI Martin
1998
ITA
+5.44
68.99
22
FEISS Kilian
2002
SUI
+5.48
69.28
23
FABBRI Tommaso
1997
ITA
+5.64
70.44
23
OESTER Kevin
2001
SUI
+5.64
70.44
23
DAZ Martino
2001
ITA
+5.64
70.44
26
LEITNER Raphael
2000
ITA
+6.10
73.78
27
KROL Peter
2001
NED
+6.52
76.82
28
SZKOLA Bartosz
2002
POL
+6.61
77.48
29
FIOL Sebastien
1998
SUI
+7.44
83.50
30
KAMER Mario
2001
SUI
+8.10
88.28
31
SPRING Fabian
2002
SUI
+9.00
94.81
32
LINHART Adam
2002
CZE
+9.28
96.84
33
PIXNER Daniel
2003
ITA
+10.28
104.09
34
ZALA Alessio
2003
SUI
+11.52
113.08
35
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+12.14
117.58
36
SILLER Maximilian
2003
ITA
+13.76
129.33
37
VERVOORT Max
1996
NED
+16.61
150.00
38
BICAKCIC Alen
2003
BIH
+19.04
167.62
39
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
+22.31
191.34
40
INGVASON Kristmundur Omar
2003
ISL
+22.35
191.63
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KOZANASHVILI Nodar
2002
GEO
WIJMAN Thijmen
2002
NED
VANDEVELDE Franklin
2003
BEL
CANNAERTS Arthur
2002
BEL
BEUKER Jannes
2002
NED
DE DECKER Yoeri
2000
BEL
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
WYFFELS Robin
2002
BEL
TERZIC Dino
2000
BIH
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
LEGGETT Connor
2000
AUS
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
PELTOLA Olli
1998
FIN
EBERL Florian
1999
AUT
GRASSER Julian
1999
AUT
OSCH Matthieu
1999
LUX
MCADAM Hugh
2000
AUS
ADAMS Jack
1998
AUS
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
LOKMIC Emir
1997
BIH
SLJIVIC Marko
1996
BIH
Disqualified 1st run