official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
O BRIEN Keilan
1996
USA
1:30.58
32.73
2
PUCKETT Cole
2000
USA
+0.50
36.76
3
HEAYDON Henry
2001
AUS
+0.83
39.42
4
BOWERS Jack
2000
USA
+1.02
40.95
5
WIDING Vidar
1994
SWE
+1.13
41.84
6
GRASIC Martin
1995
CAN
+1.22
42.56
7
NGUYEN Louis
1999
USA
+1.29
43.13
8
MATHERS Jeremy
2001
USA
+1.52
44.98
9
PARAZETTE Holden
2000
USA
+1.60
45.62
10
HILL Dawson
1999
CAN
+2.01
48.93
11
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
+2.11
49.73
12
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
+2.56
53.36
13
DANELSKI Austin
1999
USA
+2.76
54.97
14
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+2.93
56.34
15
DUNN Logan
2001
CAN
+2.97
56.67
16
BOCOCK Scott
2000
USA
+3.03
57.15
17
MILLER Max
2001
USA
+3.08
57.55
18
WRIGHT Spencer
1999
USA
+3.26
59.00
19
HARRISON J Bridger
2001
USA
+3.68
62.39
20
GOBEC Luka
1997
CRO
+3.73
62.79
21
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+3.86
63.84
22
SNYDER Bennett
2001
USA
+4.37
67.95
23
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+4.54
69.32
24
OXLEY Nelson
2000
USA
+4.96
72.70
25
YATES Dawson
2000
CAN
+5.50
77.06
26
SIMMONS Zachary
2000
USA
+6.08
81.73
27
BATHUM Blake
2000
USA
+6.95
88.74
28
SWALLOW Dalton
2001
USA
+7.51
93.25
29
MOZEN Isaac
2001
USA
+7.62
94.14
30
RUDDICK John Ashlay
1997
USA
+8.05
97.61
31
RYAN Elliot
1999
USA
+8.06
97.69
32
LEFEVRE Cassell
2001
USA
+8.72
103.01
33
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+11.33
124.04
34
SCHAEDE Jack
2002
USA
+12.30
131.86
35
FERNANDEZ Juan Rodrigo
1993
ARG
+12.55
133.87
36
REILLY Sam
2001
USA
+13.08
138.14
37
BROUGHER Gregoire
2001
USA
+14.13
146.61
38
DAVENPORT Luke
2000
USA
+14.40
148.78
39
KELLY Max
2002
USA
+14.75
151.60
40
MATTESON Cole
2001
USA
+15.23
155.47
41
ALLEN Luke
2000
USA
+15.28
155.87
42
PARSONS Zack
2002
USA
+16.56
166.19
43
OVERBY Parker
2002
USA
+17.38
172.80
44
LEWISON William
2002
USA
+19.03
186.10
45
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+19.18
187.30
46
MESSNER Chilli
2002
USA
+19.63
190.93
47
HATHORNE Wade
2002
USA
+20.22
195.69
48
KLEBLEEV Timur
2002
RUS
+22.92
217.45
49
HORSCH Caleb
2002
USA
+27.12
251.29
50
SCHAFFNER Jack
2000
USA
+33.36
301.58
Did not finish 2nd run
HORSLEY Finn
2002
USA
TESLAA Tommy
2001
USA
EISENSTAT Ben
2001
USA
NARDONE Joshua
2002
USA
LARROW Driscoll
2002
USA
CHAFFEE Jordan
1999
USA
SNYDER Charlie
2002
USA
WINGARD Drew
2001
USA
DAN Andrei
2001
USA
HARRISON Daniel
2001
CAN
IACOBELLI Cooper
2001
USA
CARLSON Hunter
1998
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
MIKKELSON Zachary
1998
USA
DEKKO Zachary
2000
USA
LINDSAY Jack
1999
USA
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LUNN Jake
2001
GBR
LAWSON Aden
2002
USA
SMITH Oliver
2002
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
LEITNER Brandon
2002
USA
WALSH Tommy
2001
USA
LEE Raymond
2002
CAN
TYON Delaney
2001
USA
DALTON Luc
2001
USA
MALLINEN Finn
2002
USA
DRAKE Jacob
1999
USA
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
STOCK Lucas
2002
AUT
THOMAS Dylan
2002
USA
LINDSTROM Ridley
2002
USA
OLSZANSKYJ Gregory
2001
USA
GROSSMAN Buey
2002
USA
PICOT Declan
1999
USA
REGELBRUGGE Charlie
2001
USA
CASHMORE William
2001
NZL
LARIMER Max
2001
USA
WRIGHT Bronson
1993
USA
WALLER Anton
1994
SWE
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
WEINER Louis
2000
USA
MCGRATH Scott
1999
USA
SMITH Jack
2001
USA
PRETTI Winston
1999
USA
RICHEDA Nicolas
2002
USA
Disqualified 1st run