official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CASSMAN Anthon
1993
SWE
1:21.94
34.10
2
DALMALM Gustav
1999
SWE
+0.51
38.64
3
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+0.72
40.51
4
AHO Saku
1997
FIN
+1.18
44.61
5
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
+1.42
46.75
6
BERGMARK Jacob
2000
SWE
+1.61
48.44
7
NILSSON Didrik
1997
SWE
+1.77
49.87
8
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+1.93
51.29
9
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+2.01
52.01
10
TOERNQVIST David
1998
SWE
+2.19
53.61
11
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.52
56.55
12
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+2.54
56.73
13
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.59
57.17
14
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+2.69
58.07
15
NETINDER Melker
2000
SWE
+2.84
59.40
16
WALLIN Atle
2001
SWE
+3.12
61.90
17
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+3.13
61.99
18
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+3.29
63.41
19
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+3.35
63.95
20
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+3.48
65.10
21
MARKLUND Emil
1999
SWE
+3.64
66.53
22
EDMARK Hugo
2000
SWE
+4.06
70.27
23
ASPLUND Eric
2001
SWE
+4.18
71.34
24
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+4.20
71.52
25
HAHLIN Olle
1997
SWE
+4.24
71.87
26
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
+4.57
74.81
27
SARAVUO Erik
2003
FIN
+4.65
75.53
28
OEHMAN Isak
1999
SWE
+4.78
76.68
29
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+4.88
77.58
30
KERVEN Christopher
2000
SWE
+5.06
79.18
31
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
+5.47
82.83
32
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+5.58
83.81
33
BODEN Victor
2000
SWE
+6.94
95.93
34
AATAMILA Lauri
2000
FIN
+8.90
113.39
35
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
+9.68
120.34
36
JOHANSEN Sebastian
2001
NOR
+11.66
137.98
37
KANOVITS Alexander
2003
SVK
+15.83
175.13
38
LAPIENIS Vakaris Jokubas
2003
LTU
+19.23
205.42
39
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
+23.66
244.89
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SCOTT Vilgot
2003
SWE
DUBROVICS Jerry
2003
FIN
KARSTAD Benjamin
2002
NOR
VIGAS Samuel
2003
SVK
BERGMANIS Aksels
2003
LAT
LAUHAMO Oliver
2001
FIN
HAAKONSEN Fredrik
2002
NOR
KIISKI Dan
2002
FIN
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
AAHS Albin
2002
SWE
LOEF Max
1997
SWE
AATAMILA Leo
1999
FIN
SELLING Kevin
2001
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
GUSTAFSSON Rasmus
2002
FIN
FURUHJELM Edvard
2000
FIN
LARSSON Mikael
2000
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
PALOSAARI Joel
2001
FIN
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run