official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
1:35.81
6.33
2
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.53
10.37
3
JUNG Donghyun
1988
KOR
+1.11
14.79
4
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.56
18.22
5
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+2.08
22.18
6
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.20
23.09
7
MAJOR Billy
1996
GBR
+2.42
24.77
8
YUASA Naoki
1983
JPN
+2.46
25.07
9
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+2.83
27.89
10
KRYZL Krystof
1986
CZE
+2.98
29.04
11
SORIO Francesco
1997
ITA
+3.47
32.77
12
GEDRA Zaks
1998
LAT
+3.49
32.92
13
TODOROV Yoan
1997
BUL
+3.52
33.15
14
HYSKA Martin
1994
SVK
+3.56
33.45
15
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+3.76
34.98
16
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+3.84
35.59
16
KIM Hyeontae
1990
KOR
+3.84
35.59
18
JUNG Minsik
1997
KOR
+4.19
38.25
19
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+4.20
38.33
20
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+4.29
39.02
21
BIRAN Itamar
1998
ISR
+4.56
41.07
22
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+4.73
42.37
23
SATO Shintaro
1996
JPN
+4.98
44.27
24
LEE Han-Hee
1997
KOR
+5.16
45.65
25
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+5.82
50.67
26
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+7.11
60.50
27
AIHARA Shiro
2001
JPN
+7.32
62.10
28
SEINO Koyu
1993
JPN
+7.57
64.01
29
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+7.86
66.22
30
COATES Theodore
1999
AUS
+7.99
67.21
31
SATO Ryuma
1999
JPN
+8.26
69.26
32
INNES Iain
1998
GBR
+8.40
70.33
33
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+8.55
71.47
34
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+8.81
73.46
35
MIURA Asahi
1997
JPN
+11.44
93.49
36
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
+11.66
95.17
37
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
+12.71
103.17
38
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
+13.10
106.14
39
KOYAMA Kei
2000
JPN
+13.87
112.01
40
TAKAHASHI Uta
1998
JPN
+14.60
117.57
41
NISHI Sota
1996
JPN
+15.81
126.79
42
CONG Liang
1997
CHN
+16.15
129.38
43
KOSE Yamato
1998
JPN
+16.30
130.52
44
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
+24.05
189.57
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
LEE Jang Woo
1995
KOR
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
SATO Shintaro
2001
JPN
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
KIM Dong Woo
1995
KOR
MITSUI Kyohei
1993
JPN
OLSSON Alfred
2000
SWE
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
MAROVT Tijan
1998
SLO
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
PARK Je-yun
1994
KOR
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KIM Siwon
2002
KOR
XU Mingfu
1997
CHN
ZHANG Yangming
1994
CHN
LEE Junghun
2001
KOR
CHO Bum-Hee
2000
KOR
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
LEE Jae-Jun
2000
KOR
SHIMANUKI Aguri
1998
JPN
INOMATA Shun
1997
JPN
NAKAYAMA Daiki
1998
JPN
RHEE Dong Geun
1994
KOR
INOMATA Yu
2000
JPN
ADAMS Jack
1998
AUS
JONSSON William
2001
SWE
GOTO Yushi
1997
JPN
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
POTH Robert
1997
GBR
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run