official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
2:18.72
6.00
2
DIREZ Clara
1995
FRA
+0.75
11.46
3
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+1.81
19.18
4
MONSEN Marte
2000
NOR
+2.32
22.89
5
MELESI Roberta
1996
ITA
+2.53
24.42
6
DVORNIK Neja
2001
SLO
+3.29
29.95
7
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+3.56
31.92
8
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
+3.57
31.99
9
NORBYE Kaja
1999
NOR
+3.81
33.74
10
ZELGER Lorina
1999
SUI
+3.85
34.03
11
SANDULLI Elena
2000
ITA
+4.00
35.12
12
KOPP Rahel
1994
SUI
+4.17
36.36
13
ZENERE Asja
1996
ITA
+4.37
37.82
13
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+4.37
37.82
15
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+4.61
39.56
16
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+4.63
39.71
17
PIROVANO Laura
1997
ITA
+4.75
40.58
18
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+4.76
40.66
19
STOFFEL Elena
1996
SUI
+4.83
41.17
20
EGLOFF Selina
2001
SUI
+5.00
42.40
21
ESCANE Doriane
1999
FRA
+5.10
43.13
22
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+5.15
43.50
23
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+5.21
43.93
24
DANIOTH Aline
1998
SUI
+5.32
44.73
25
PAU Nuria
1994
ESP
+5.68
47.36
26
LIPPERT Carolin
1999
GER
+5.74
47.79
26
HILZINGER Jessica
1997
GER
+5.74
47.79
28
GRILLET AUBERT Jade
1997
FRA
+5.94
49.25
29
CALATI Veronika
1999
ITA
+6.34
52.16
30
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+6.47
53.11
31
WILLIBALD Martina
1999
GER
+6.79
55.44
32
FRASSE SOMBET Coralie
1991
FRA
+7.07
57.48
33
RAST Camille
1999
SUI
+7.12
57.84
34
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
+7.70
62.06
35
PLATINO Elisa
1999
ITA
+7.97
64.03
36
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
+8.88
70.65
37
MATVEEVA Sofia
2000
RUS
+8.99
71.45
38
KROKHINA Sofia
1999
RUS
+9.11
72.33
39
HARO Carmen
1998
FRA
+9.32
73.86
40
BIANCHINI Victoria
1998
FRA
+10.13
79.76
41
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+10.95
85.73
42
RASK Sara
2000
SWE
+16.81
128.39
Did not finish 2nd run
STEINMAIR Laura
2000
ITA
TERONI Chiara
2001
ITA
ABDULKAIUMOVA Rinata
1999
RUS
TINTORRI Giulia
1999
ITA
FANTI Francesca
1999
ITA
FILSER Andrea
1993
GER
ROUX Tifany
1997
FRA
KIRCHLER Miriam
1996
ITA
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
TRUPPE Katharina
1996
AUT
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
SUTER Jasmina
1995
SUI
Did not finish 1st run
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
LUCZAK Magdalena
2001
POL
GABLONER Miriam
1996
ITA
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
SARACCO Carlotta
1999
ITA
BROWN Cara
1994
GBR
ZBASNIK Lana
1999
CRO
DI FRANCESCO Giulia
1999
ITA
FLOETGEN Leonie
2000
GER
GIUNTI Marta
1997
ITA
GROEBLI Nathalie
1996
SUI
GASTALDI Nicol
1990
ARG
HEIDER Michaela
1995
AUT
PIZZATO Sofia
1998
ITA
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
PROKOPYEVA Aleksandra
1994
RUS
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
ROBINSON Alice
2001
NZL
RESCH Stephanie
1995
AUT
GALLI Jole
1995
ITA
ELLENBERGER Andrea
1993
SUI
FEST Nadine
1998
AUT
WILD Simone
1993
SUI
SCHEIB Julia
1998
AUT