official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
HACKER Felix
1999
AUT
48.71
46.70
2
AZNOH Rok
2002
SLO
+0.35
55.25
2
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+0.35
55.25
4
WIESER Vincent
2002
AUT
+0.37
55.74
5
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+0.48
58.43
6
SULZER Gregor
1995
AUT
+0.49
58.67
7
BINNA Felix
2000
AUT
+0.77
65.51
8
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+0.78
65.76
9
MEISSL Christoph
2000
AUT
+0.85
67.47
10
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+0.89
68.44
11
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+1.00
71.13
11
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+1.00
71.13
13
VAUGHTON Max
1999
GBR
+1.02
71.62
14
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+1.07
72.84
15
MAIR Pascal
2000
AUT
+1.09
73.33
16
SKOREPA Jan
1996
CZE
+1.17
75.28
17
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
+1.21
76.26
18
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+1.30
78.46
18
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
+1.30
78.46
20
BESSON Victor
1999
FRA
+1.35
79.68
21
BACHLER Fabian
2001
AUT
+1.36
79.93
22
RAINER Thomas
2003
AUT
+1.39
80.66
22
KOCH Florian
2001
AUT
+1.39
80.66
24
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.41
81.15
25
BOECK Kilian
2002
AUT
+1.43
81.64
26
BANFI Pablo
2001
FRA
+1.46
82.37
26
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+1.46
82.37
28
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.49
83.10
29
MILATA Jiri
2000
CZE
+1.50
83.35
30
KOULA Jan
2000
CZE
+1.56
84.81
30
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
+1.56
84.81
32
BERTHET Matteo
2001
FRA
+1.64
86.77
33
LOTTER Valentin
2002
AUT
+1.66
87.25
34
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+1.68
87.74
35
WILLS Angus
1999
GBR
+1.69
87.99
36
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.70
88.23
37
PUTZ Michael
2001
AUT
+1.78
90.19
38
PLATTER Jonas
2000
SWE
+1.83
91.41
39
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+1.86
92.14
40
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+1.88
92.63
41
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+1.90
93.12
42
GREBER Jakob
2003
AUT
+2.04
96.54
42
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
+2.04
96.54
44
PICCARD Eliott
2000
FRA
+2.06
97.03
45
SESLAR Andraz
2003
SLO
+2.12
98.49
46
GUEM Franz
2001
AUT
+2.18
99.96
47
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+2.24
101.42
48
WALDER David
2003
AUT
+2.27
102.16
48
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+2.27
102.16
50
SANITRAR Jan
2001
SVK
+2.28
102.40
50
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
+2.28
102.40
52
SAGER Gianluca
2002
AUT
+2.29
102.65
53
HOLMES Robert
2002
GBR
+2.31
103.13
54
STARK Florian
2001
AUT
+2.33
103.62
55
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
+2.36
104.36
56
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
+2.39
105.09
57
NEUKOM Simeon
2001
LIE
+2.42
105.82
58
EHRENMUELLER David
2002
AUT
+2.50
107.78
58
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+2.50
107.78
60
HAID Fabian
2001
AUT
+2.57
109.49
61
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+2.62
110.71
62
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
+2.63
110.95
63
WALCH Fabio
2003
AUT
+2.64
111.20
64
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+2.65
111.44
65
KAISER Manuel
2003
AUT
+2.69
112.42
66
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
+2.76
114.13
67
JAEGER Lukas
2002
AUT
+2.79
114.86
68
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+2.81
115.35
69
NETZER Elias
2002
AUT
+2.84
116.08
70
LOTRIC Bine
2002
SLO
+2.86
116.57
71
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+2.90
117.55
72
GRATZER Daniel
2001
AUT
+2.93
118.28
73
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
+2.95
118.77
74
MAYRHOFER Maximilian
2000
AUT
+2.97
119.26
75
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+3.03
120.72
76
MOEHRING Roy
1999
NED
+3.13
123.17
76
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+3.13
123.17
78
FLEISCHMANN Matteo
2002
AUT
+3.16
123.90
79
BICH Tino
2003
FRA
+3.18
124.39
80
WACHTER Lukas
2002
AUT
+3.23
125.61
81
SILVESTRE Paul
2003
FRA
+3.24
125.85
81
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
+3.24
125.85
83
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
+3.37
129.03
84
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+3.44
130.74
85
UNTERBERGER Clemens
2003
AUT
+3.61
134.89
86
HROVATH David
2002
AUT
+3.68
136.60
87
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+3.81
139.78
88
CONG Liang
1997
CHN
+4.14
147.84
89
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
+4.19
149.06
90
JIANG Han
1998
CHN
+4.57
158.35
91
FILIAK Taras
2002
UKR
+4.82
164.45
92
WANG Jisen
1996
CHN
+4.84
164.94
93
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
+4.98
168.36
Did not finish 1st run
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
LEEK David
2000
NED
ETTL Michael
2003
AUT
FIALA Jan
2003
CZE
KRELJ Rozle
2002
SLO
BOECK Niklas
2003
AUT
GRUBER Markus
2003
AUT
VALEK Jakub
2002
SVK
THURNER Markus
2001
AUT
SEIDLER Ralph
2002
AUT
WEGERER Claudio
2002
AUT
LASOK Adam
2001
SVK
KRIZAJ Martin
2002
SLO
GARTNER Anze
2001
SLO
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
KACIC Maximilian
2000
AUT
OPETNIK Moritz
1998
AUT
LEP Marcel
2000
AUT
FLEISCH Simon
2000
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run