official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PYJAS Pawel
1999
POL
1:18.07
27.43
2
HABDAS Piotr
1998
POL
+1.96
45.76
3
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+2.15
47.53
4
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+2.43
50.15
5
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+2.77
53.33
6
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+2.85
54.08
7
OBARA Kenta
1994
JPN
+2.91
54.64
8
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
+3.46
59.78
9
BOLZ Jonas
1999
GER
+3.78
62.78
10
PELTOLA Olli
1998
FIN
+4.29
67.54
11
WILLS Angus
1999
GBR
+4.35
68.11
12
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+4.97
73.90
13
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+5.06
74.74
14
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+6.42
87.46
15
VINTER Owen
2001
GBR
+7.22
94.94
16
RODLHOFER Josef
2000
AUT
+7.29
95.60
17
BEHRINGER Marco
2002
GER
+7.40
96.62
18
RANKIN Charles
2001
GBR
+7.91
101.39
19
KRISTLER Laurin
2002
AUT
+8.29
104.95
20
JONGE DE Ties
2002
NED
+9.97
120.66
21
GRATZER Daniel
2001
AUT
+10.48
125.42
22
HROVATH David
2002
AUT
+10.57
126.27
23
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+11.57
135.62
24
GILLETT James
2002
GBR
+12.15
141.04
25
LORENZ Andreas
2002
AUT
+12.18
141.32
26
WINZELY Daniel
2002
AUT
+12.42
143.56
27
WITTICH Stephan
1996
AUT
+13.74
155.91
28
PINI Max
2002
GBR
+15.49
172.27
29
MCROBB Cameron
2000
GBR
+25.28
263.81
30
HOLMES Robert
2002
GBR
+30.26
310.38
31
STUDANS Karlis Aleksandrs
2002
LAT
+38.44
386.87
32
GLUECK Gerald
1954
AUT
+46.62
463.35
Did not finish 2nd run
SEIDLER Ralph
2002
AUT
BERGER Michael
2002
AUT
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
MATTHEWS Brandon
1999
GBR
KLINGLER Felix
1999
GER
ROLFE Joshua
2002
GBR
CASE Toby
2002
GBR
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
UPTON Thomas
2001
GBR
HOERL Daniel
1999
AUT
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
URLAUB Felix
2000
GER
SOMWEBER Andre
1998
AUT
BORSBOOM Olaf
1995
NED
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
NESBITT Ross
2002
GBR
RINDLER Benjamin
2002
AUT
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
AMMAN Hannes
2002
GER
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
LUCAS Oliver
2002
GBR
JINKS Thomas
2001
GBR
HAY Adam
2001
GBR
KEIJZER DE Victor
2002
NED
WALLISER Felix
2000
GER
VONK Daniel
2002
NED
SHEPHERD Calum
2000
GBR
SMAK Martijn
2000
NED
LEACH Charlie
2001
GBR
CLARKE Callum
2001
GBR
VONK Timo
2001
NED
STEINDL Tobias
2001
GER
KALELA Akseli
1999
FIN
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
BORAK Jan
2001
CZE
SAMGUL Kaan
2000
TUR
STEINTHALER Georg
2000
AUT
KROL Peter
2001
NED
HORTENSIUS Tom
2001
NED
NEUMANN Tobias
2000
AUT
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
KACIC Maximilian
2000
AUT
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
BAUER Manuel
2000
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
GRODECKI Jan
2000
POL
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
OSCH Matthieu
1999
LUX
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
MICHALIK Michal
2000
POL
DORN Carlo
1998
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run