official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
1:42.30
23.00
2
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.05
23.36
3
YULE Daniel
1993
SUI
+1.44
33.28
4
HALLBERG Eduard
2003
FIN
+1.59
34.35
5
AERNI Luca
1993
SUI
+1.75
35.49
6
ROCHAT Marc
1992
SUI
+1.79
35.77
7
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+2.17
38.48
8
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
+2.20
38.70
9
ITEN Matthias
1999
SUI
+2.41
40.20
10
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+3.70
49.40
11
ESTEVE Axel
1994
AND
+3.74
49.69
12
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+3.78
49.97
13
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+3.80
50.12
14
MAECHLER Reto
2001
SUI
+3.82
50.26
15
WISSTING Gustav
2005
SWE
+4.11
52.33
16
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+4.23
53.18
16
SARAVUO Erik
2003
FIN
+4.23
53.18
18
DUCROS Leo
2001
FRA
+4.67
56.32
19
PALMER Adam
2003
SWE
+5.18
59.96
20
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+5.30
60.82
21
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+5.56
62.68
21
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+5.56
62.68
23
TOERNQVIST David
1998
SWE
+5.65
63.32
24
PALOSAARI Joel
2001
FIN
+6.38
68.53
25
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+6.76
71.24
26
WALLIN Atle
2001
SWE
+7.32
75.23
27
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
+7.45
76.16
28
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+7.46
76.23
29
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
+7.97
79.87
30
LINNATSALO Rene
2005
FIN
+8.21
81.59
31
IRVING Jack
2005
GBR
+8.23
81.73
32
EDMARK Hugo
2000
SWE
+8.41
83.01
33
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
+8.87
86.30
34
UHLIR Max
2004
SWE
+8.89
86.44
35
FLANDERS Erik
2003
USA
+8.91
86.58
36
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
+9.62
91.65
36
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
+9.62
91.65
38
HANSEN Tobias
2003
ISL
+9.88
93.50
39
MENCINGER Matej
2005
SLO
+10.04
94.64
40
BEIMING GUTELAND Alvin
2003
SWE
+10.14
95.36
41
DALMALM Carl
2002
SWE
+10.20
95.79
42
NOER Kristoffer
2006
NOR
+10.85
100.42
43
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+10.93
101.00
44
AX SWARTZ Alexander
2006
SWE
+11.40
104.35
45
ENGEL Martin
2006
NOR
+11.51
105.13
46
NOSEK Daniel
2003
SVK
+11.69
106.42
47
JOHANSEN Eirik
2006
NOR
+12.20
110.06
48
SIMONELLI Edoardo
2006
ITA
+12.57
112.70
49
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
+12.74
113.91
50
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+12.77
114.13
51
RECEK Gal
2005
SLO
+12.93
115.27
52
MALKER Filip
2004
SWE
+13.53
119.55
53
ARCON Anzej
2005
SLO
+13.81
121.55
54
BRATSBERG William
2004
NOR
+14.19
124.26
55
ASPLUND ISAKSSON Hugo
2006
SWE
+14.38
125.61
56
TOHONEN Pyry
2006
FIN
+14.81
128.68
57
KANOVITS Alexander
2003
SVK
+16.11
137.96
58
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+16.24
138.89
59
SIMONCIC Jan
2005
SLO
+16.58
141.31
60
GMAJNAR Luka
2006
SLO
+16.75
142.53
61
BECK Philippe
2006
SVK
+18.29
153.52
62
OLLILA Joona
2004
FIN
+22.50
183.56
63
BOZNIK Vid
2006
SLO
+27.64
220.24
64
JARVENTAUSTA Jesper
2005
FIN
+38.56
298.16
Did not finish 2nd run
PYRRO Altti
2006
FIN
FORTH Casimir
2006
FIN
SMUC Maks
2005
SLO
MEUSBURGER Peter
2004
NOR
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
STANGNES Eirik
2004
NOR
NIKOLA Oskari
2004
FIN
BREVIK Magnus
2006
NOR
LANKINEN Olli
2003
FIN
LEPPANEN Roope
2005
FIN
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
BOTKA Timo
2003
SVK
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
VIGSNAES Victor
2005
NOR
NIEMI Kasper
2004
FIN
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
VORSIC Maj
2004
SLO
BARSCH Jonas
2001
SWE
BEGOVIC Roko
2003
CRO
NYBERG Emil
2003
SWE
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
GILLBERG Oskar
2002
SWE
HOEIBY Mathias
2003
NOR
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JOUTSENOJA Veikko
2006
FIN
ROIVAINEN Luka
2006
FIN
KIM Joohyoun
2006
KOR
NIEMI Miko
2005
FIN
PARKKALI Ville
2005
FIN
JARNSTROM Niilo
2005
FIN
BERNEY Joan
2000
ESP
ERICSSON Konrad Bang
2005
NOR
RAUTIO Axel
2005
FIN
HEIKKINEN Eelis
2005
FIN
ISAKSSON Aaron
2005
SWE
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
KOBE Amadej
2005
SLO
KIM Yubin
2003
KOR
OHMAN Anton
2005
FIN
ABELE Gustavs Harijs
2003
LAT
KECERIN Grga
2004
CRO
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
MOERK Otto
2005
SWE
LAAKSO Teemu
2003
FIN
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
NORHEIM Oliver
2002
NOR
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
ORESIC Otto
2004
CRO
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
HANSSON Benjamin
2003
SWE
TUONONEN Eetu
2004
FIN
GUSTAFSSON Oskar
2004
FIN
ANDERSEN Sondre Skaret
2004
NOR
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
CHIN Han
2001
KOR
BOTKA Filip
2001
SVK
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
KIM Jonghwan
2001
KOR
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
TRUNK Tamas
2003
HUN
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
LEE Jang Woo
1995
KOR
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
KERANEN Emil
1999
FIN
PETANJKO William
2003
CRO
FAVRE Guerlain
2000
FRA
NEF Tanguy
1996
SUI
PARK Je-yun
1994
KOR
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
Did not start 1st run