official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
1:43.19
15.00
2
TVIBERG Maria Therese
1994
NOR
+0.75
22.34
3
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+0.88
23.61
4
HUBER Katharina
1995
AUT
+0.95
24.30
5
MOLTZAN Paula
1994
USA
+1.21
26.84
6
WILD Simone
1993
SUI
+1.22
26.94
7
MELESI Roberta
1996
ITA
+1.23
27.04
8
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
+1.29
27.63
9
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+1.36
28.31
10
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
+1.56
30.27
11
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
+1.59
30.56
12
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+1.60
30.66
12
FLOETGEN Leonie
2000
GER
+1.60
30.66
14
SANDULLI Elena
2000
ITA
+1.65
31.15
15
GRILL Lisa
2000
AUT
+1.69
31.54
16
LAMBORAY Tea
2001
FRA
+1.71
31.74
17
NORBYE Kaja
1999
NOR
+1.73
31.93
18
TOMMY Mikaela
1995
CAN
+1.74
32.03
19
MONSEN Marte
2000
NOR
+1.76
32.23
20
RASK Sara
2000
SWE
+1.84
33.01
21
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+1.98
34.38
22
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+2.03
34.87
23
RAST Camille
1999
SUI
+2.14
35.95
24
EXENBERGER Elena
2000
AUT
+2.22
36.73
25
KLEIN Lea
2001
GER
+2.29
37.41
26
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
+2.38
38.29
27
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
+2.62
40.64
28
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+2.79
42.31
29
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+2.91
43.48
30
INSAM Vivien
1997
ITA
+2.97
44.07
31
POPOVIC Leona
1997
CRO
+3.15
45.83
32
AICHER Emma
2003
GER
+3.17
46.03
33
NORBYE Tuva
1996
NOR
+3.22
46.52
34
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+3.36
47.89
35
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+3.47
48.96
36
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+3.52
49.45
37
BARMETTLER Leana
1996
SUI
+3.54
49.65
38
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+3.63
50.53
39
LINGG Charlotte
1999
LIE
+3.66
50.82
40
DVORNIK Neja
2001
SLO
+3.71
51.31
41
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+3.73
51.51
42
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+3.76
51.80
43
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
+3.93
53.47
44
LUCZAK Magdalena
2001
POL
+4.09
55.03
45
PAU Nuria
1994
ESP
+4.10
55.13
45
ZELGER Lorina
1999
SUI
+4.10
55.13
47
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+4.28
56.89
47
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+4.28
56.89
49
KOMSIC Andrea
1996
CRO
+4.46
58.65
50
MIDALI Roberta
1994
ITA
+5.02
64.13
51
RESNICK Emma
2003
USA
+5.56
69.42
Did not qualify for 2nd run
HROMCOVA Petra
1998
SVK
BISSIG Carole
1996
SUI
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
WECHNER Lena
2000
AUT
SCHAEDLE Tina
2001
AUT
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
MARGREITER Lucy
2001
GER
SCHOEPF Emily
2000
AUT
SOCQUET DAGOREAU Julia
2000
FRA
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
CHEVRIER Axelle
2001
FRA
BRECHE Clarisse
2001
FRA
NOVA Tereza
1998
CZE
RESNICK Allie
2001
USA
HENSIEN Katie
1999
USA
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
ROUNTREE-WILLIAMS Nicola
2002
USA
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run