official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BUFFET Robin
1991
FRA
1:26.86
15.59
2
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+0.04
15.93
3
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+0.21
17.35
4
KUONEN Lars
1995
SUI
+0.26
17.78
5
LETITRE Theo
1997
FRA
+0.44
19.29
6
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.45
19.37
7
DOPFER Fritz
1987
GER
+0.49
19.71
8
EFIMOV Simon
1996
RUS
+0.50
19.79
9
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.53
20.04
10
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.80
22.31
11
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+0.81
22.40
12
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+1.29
26.43
13
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.32
26.68
14
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.38
27.19
15
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.44
27.69
16
CANZIO Pietro
1998
ITA
+1.45
27.78
17
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.46
27.86
18
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.56
28.70
19
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+1.58
28.87
20
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+1.60
29.04
21
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+1.61
29.12
22
GORI Francesco
1997
ITA
+1.77
30.47
23
SALVADORES Xavier
1996
AND
+1.92
31.73
24
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
+2.25
34.50
25
CANTERO Tomas
2000
ARG
+2.90
39.96
26
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+3.51
45.09
27
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+3.56
45.51
28
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.80
47.53
29
LORIOT Florian
1998
FRA
+4.37
52.32
30
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
+4.91
56.86
31
HOLSCHER Kay
1998
CHI
+5.43
61.23
32
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+6.23
67.95
33
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
+7.49
78.54
34
ALARCON Bautista
2002
ARG
+9.40
94.59
35
BONACALZA Joaquin
2002
ARG
+12.93
124.26
36
ZANDOMENI Augusto
2003
ARG
+13.02
125.01
37
AYERZA Rufino Alberto
2002
ARG
+14.33
136.02
38
GRESSANI Franco
2003
ARG
+15.59
146.61
39
DEL AGUA Inaki
2003
ARG
+16.26
152.24
40
PEREZ DE SOLAY Joaquin
2002
ARG
+16.92
157.79
41
DUARTE Augusto
2003
ARG
+18.70
172.75
Did not finish 2nd run
BARRERA Tobias
2000
ARG
ORTEGA VELARDE Lucio
2003
ARG
BASUALDO Maximo
2003
ARG
EIRAS Felipe
2002
ARG
ZHILIN Alexey
1992
RUS
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
MOLING Samuel
1998
ITA
PIOLAINE Simon
1997
FRA
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
LUITZ Stefan
1992
GER
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
VINATZER Alex
1999
ITA
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BOGNI BARRY Jeronimo
2003
ARG
TEDIN Hugo
2003
ARG
ESCURRA Tomas
2002
ARG
ROIZ Marcos
2001
ARG
PAUL Pedro
2002
ARG
VON APPEN Sven
1997
CHI
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
LAINE Tormis
2000
EST
ANGUENOT Leo
1998
FRA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
BALLERIN Andrea
1989
ITA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
ORTEGA Albert
1998
ESP
HOLSCHER Diego
2001
CHI
Disqualified 1st run
Not permitted to start 1st run