official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
1:25.69
24.59
2
KOEHLER Joel
1997
GER
+1.19
34.59
3
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
+1.59
37.95
4
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+2.11
42.32
5
SCURI Alessandro
1997
ITA
+2.35
44.34
6
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+2.60
46.44
7
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+2.65
46.86
8
CANCLINI Fabiano
1998
ITA
+2.80
48.12
9
PERATHONER Pauli
1999
ITA
+2.86
48.62
10
SALVI Mauro
1998
ITA
+2.97
49.55
11
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+3.00
49.80
12
BENETTON Luca
2000
ITA
+3.04
50.13
13
CORDONE Stefano
1999
ITA
+3.48
53.83
14
SALINI Alessandro
1998
ITA
+3.60
54.84
15
OCCHI Davide
2001
ITA
+3.66
55.34
16
MADER Robin
2000
ITA
+3.98
58.03
17
SALVATONI Matteo
1998
ITA
+4.18
59.71
18
SCURI Sebastiano
1994
ITA
+4.20
59.88
19
SIEGMUND Tim
1998
GER
+4.21
59.96
20
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+4.35
61.14
21
TANGHETTI Dino
1996
ITA
+4.66
63.75
22
GURINI Federico
2000
ITA
+4.93
66.01
23
RONNER Jan
2000
AUT
+5.86
73.83
24
DAMANTI Davide
2001
ITA
+5.97
74.75
25
CANTONI Albino
1997
ITA
+6.22
76.85
26
AVESANI Marvin
2001
ITA
+6.68
80.72
27
SENONER Aaron
2001
ITA
+7.34
86.26
28
SATTO Daniel
1999
ITA
+8.09
92.57
29
THURNER Markus
2001
AUT
+8.35
94.75
30
CATTANEO Federico
2001
ITA
+9.96
108.28
31
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
+10.21
110.38
32
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
+11.67
122.65
33
GROSSRUBATSCHER Matteo
2001
ITA
+12.48
129.45
34
TRICHES Alessandro
2001
ITA
+12.71
131.38
35
ZUGNI TAURO Pietro
2000
ITA
+13.03
134.07
36
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+13.21
135.59
37
MUTO Andreapasquale
2001
ITA
+14.12
143.23
38
STEINDL Tobias
2001
GER
+15.19
152.22
39
GIULIO Francesco
2000
ITA
+16.08
159.70
40
SHEPHERD Calum
2000
GBR
+21.54
205.58
41
JONES Noah
2001
AUS
+23.48
221.88
Did not finish 2nd run
BRUGALI Alessandro
2001
ITA
DIMAI Zeno
2000
ITA
KERN Julian
1999
AUT
FABER Quinten
2001
NED
PLANCKER David
2001
ITA
CORDONE Carlo
2001
ITA
NORIS Matteo
2001
ITA
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
WIGGENHAUSER Sandro
1997
SUI
GATTO Francesco
1999
ITA
GOLA Fabian
1998
CZE
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
PIZIO Alessandro
2001
ITA
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRANCHI Daniele
2001
SUI
GLUECK Gerald
1954
AUT
WENK Alfred
1999
AUS
DI MATTEO Alessandro
1998
ITA
EVERS Ezra
2001
NED
VERVOORT Max
1996
NED
TAGLIABUE Matteo
2001
ITA
BUCCIARDINI Tommaso
2001
ITA
GUERINONI Davide
2000
ITA
CLARKE Callum
2001
GBR
CRAFFONARA Andrea
2001
ITA
FORNER Filippo
2000
ITA
KNEISSL Noah
2000
ITA
GUIDI Elia
1996
ITA
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
BERTOCCHI Francesco
2001
ITA
BERGER Stefan
2000
AUT
CASALINO Gabriele
2000
ITA
DATI Matteo
1998
ITA
CAROSINI Matteo
2001
ITA
LACKNER Philipp
2000
AUT
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
KICK Euan
1997
GBR
BORGOGNO Mattia
2000
ITA
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
COLOMBI Francesco
2000
ITA
MORETTI Nicola
2000
ITA
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run