official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
THALMANN Carmen
1989
AUT
1:28.51
9.00
2
MAIR Chiara
1996
AUT
+0.98
16.97
3
GRUENWALD Julia
1991
AUT
+1.25
19.17
4
KOECK Hannah
1994
AUT
+1.29
19.49
5
FILSER Andrea
1993
GER
+1.41
20.47
6
GMUER Chiara
1993
SUI
+2.10
26.08
7
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+2.42
28.69
8
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
+2.80
31.78
9
LIST Sarah
1997
AUT
+3.07
33.97
10
OSTLER Martina
1998
GER
+3.15
34.62
11
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
+3.56
37.96
12
STANDTEINER Jana
2000
AUT
+3.83
40.16
13
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
+3.88
40.56
14
GERBER Romy
1998
AUT
+3.98
41.38
15
GFRERER Jessica
1998
AUT
+4.07
42.11
16
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
+4.17
42.92
17
DELLANTONIO Sara
1997
ITA
+4.32
44.14
18
LACHEB Kenza
1998
FRA
+4.38
44.63
19
LAMPRECHT Teresa
1997
AUT
+4.49
45.52
20
EGGER Magdalena
2001
AUT
+4.50
45.61
20
SCHNEIDER Anja
1994
SUI
+4.50
45.61
22
SCHILCHER Anna
2000
AUT
+4.53
45.85
23
GUILBERT Elise
1998
FRA
+4.85
48.45
24
SCHOEPF Emily
2000
AUT
+4.92
49.02
25
EXENBERGER Elena
2000
AUT
+5.14
50.81
26
ABSMANN Sandra
2000
AUT
+5.25
51.71
27
ARRER Melanie
1998
AUT
+5.34
52.44
28
RIML Sophie
1999
AUT
+5.36
52.60
29
METZNER Christina
1999
AUT
+6.41
61.14
30
TREICHL Lena
2000
AUT
+6.82
64.48
31
GUMMERER Lea
1999
ITA
+7.10
66.76
32
BIANCHINI Victoria
1998
FRA
+7.32
68.55
33
WIDMOSER Monika
2000
AUT
+7.33
68.63
34
AUER Karolina
2001
AUT
+7.43
69.44
35
BENTZ Magdalena
2001
AUT
+8.31
76.60
36
HARTWEGER Valentina
2000
AUT
+8.77
80.34
37
MITTERDORFER Sophie
2001
AUT
+9.61
87.17
38
SCHULHOFER Mairin
2001
AUT
+9.74
88.23
39
FLORIANTSCHITZ Alisa
2001
AUT
+10.10
91.16
40
PILZ Lisa
2000
AUT
+10.58
95.06
41
MOSER Rebecca
1997
SUI
+15.89
138.26
Did not finish 2nd run
KOGLER Viktoria
2000
AUT
GELMETTI Margherita
2001
ITA
GIGLER Sonja
2001
AUT
FUCHS Lisa-marie
2001
AUT
ASTL Victoria
1999
AUT
LINGG Pia
2000
AUT
RETTENWENDER Anna
2000
AUT
STEINMAIR Laura
2000
ITA
THALER Nadine
1999
AUT
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
PAISSAN Jennifer
1999
ITA
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SYKORA Klara
2001
AUT
PIANALTO Asia
2001
ITA
LASINGER Anna-Sophie
2000
AUT
BRANDNER Laura
2001
AUT
VIANELLO Camilla
2001
ITA
PUTZ Selina
1999
AUT
RIEDER Selina
2001
AUT
SCHNEEBERGER Christina
1999
AUT
OBERDANNER Sophia
1999
AUT
MAZZOLENI Camilla
2001
ITA
FLATSCHER Julia
2000
AUT
HERZ Celina
2000
AUT
MARINOZZI Lavinia
1998
ITA
LEITNER Milena
1999
AUT
WOESS Laura
2000
AUT
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
STROLZ Laura
2000
AUT
KARWANN Julia
1998
AUT
FRANZEL Kerstin
2000
AUT
MICHELLAND Axelle
1999
FRA
ASTNER Nina
2000
AUT
PICCARD Sixtine
1998
FRA
SHKANOVA Maria
1989
BLR
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
Did not start 1st run