official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NORUM Elias
1998
NOR
2:12.61
28.24
2
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+0.79
34.08
3
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+1.07
36.15
4
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+1.09
36.30
5
KNUDSEN Herman Rognes
1998
NOR
+1.10
36.37
6
STEINSVOLL Peer
1995
NOR
+1.26
37.55
7
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+1.30
37.85
8
STAURSET Isak
1999
NOR
+1.61
40.14
9
GEDRA Zaks
1998
LAT
+1.80
41.54
10
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
+1.88
42.13
11
ULLRICH Max
1994
CRO
+1.89
42.21
12
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+1.91
42.36
13
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+2.39
45.90
13
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
+2.39
45.90
15
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+2.62
47.60
16
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+2.98
50.26
17
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+3.12
51.30
18
BAKKE Jakob
1999
NOR
+3.33
52.85
19
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+3.66
55.29
20
BERGE Didrik Haugstad
1998
NOR
+4.44
61.05
21
ALFREDSEN Andreas
1997
NOR
+4.71
63.05
22
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+4.79
63.64
23
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+4.80
63.71
24
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
+4.93
64.67
25
HEMBRE Ivar
1998
NOR
+5.27
67.19
26
ESPE Martin
1999
NOR
+5.32
67.56
27
NILSEN Andre
1998
NOR
+5.56
69.33
28
KUFAAS Simen
1997
NOR
+5.57
69.40
29
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
+5.58
69.48
30
LARSEN Mads
1999
NOR
+5.59
69.55
31
SKARE Lasse Andre
1997
NOR
+6.10
73.32
32
HAUG Trym
1998
NOR
+6.39
75.46
33
HAUGLAND Oerjan
2000
NOR
+7.19
81.37
34
FITZGERALD Rory
2000
GBR
+7.35
82.56
35
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+7.70
85.14
36
CAPPELEN DAHL Johan
1998
NOR
+8.22
88.99
37
NERSNAES Peder
2000
NOR
+9.08
95.34
38
STENERSEN Sivert
2000
NOR
+9.29
96.89
39
SKYRUD Magnus
2000
NOR
+14.14
132.74
40
ROEYNSTRAND Johan
2000
NOR
+14.50
135.40
41
OESTBY Vermund
2000
NOR
+14.93
138.57
42
ONSTAD Tidemann
2000
NOR
+15.24
140.86
43
BARMAN-JENSSEN Herman
2000
NOR
+16.49
150.10
44
FURUSETH Paal Andreas
2000
NOR
+17.24
155.65
45
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
+17.42
156.98
Did not finish 2nd run
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
HANSEN Odin Mehl
1999
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
BERG Nikolai
1999
NOR
RIIBER Nikolai
2000
NOR
ANDA Eirik
1997
NOR
DALMALM Gustav
1999
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
HAAKERUD Joergen Kollevold
1997
NOR
KROGH Constantin
1998
NOR
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
CHRISTENSEN Lars August
1998
NOR
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
EVJEN Haakon
1997
NOR
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
HAUNE Mathias Sundal
1998
NOR
TEFRE Mathias
1999
NOR
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
KINDEM Kaspar
2000
NOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run