official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PLUT Eli
1994
SLO
1:43.87
31.26
1
NORBYE Kaja
1999
NOR
1:43.87
31.26
3
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
+0.06
31.68
4
JANSSON Louise
1995
SWE
+0.14
32.23
5
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
+0.60
35.42
6
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
+0.67
35.90
7
KAMENICKA Daniela
1996
SVK
+1.33
40.48
8
OLSEN Bertine Aam
1999
NOR
+1.43
41.17
9
ANDERSEN Saskia
1997
NOR
+1.64
42.63
10
HAMNES Ingrid
1998
NOR
+1.75
43.39
11
SELVAAG Josefine
1998
NOR
+2.08
45.68
12
OTONICAR Ziva
1999
SLO
+2.67
49.77
13
RUDOLFOVA Veronika
1993
CZE
+2.79
50.60
14
GRIMSRUD Tiril
1998
NOR
+3.82
57.74
15
STEIN Elizabeth Bjelke
1997
NOR
+4.10
59.68
16
DVORNIK Pika
1992
SLO
+4.14
59.96
17
DIAZ-PRIETO Anna
1995
ESP
+4.84
64.81
18
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+5.55
69.73
19
RESEN Henriette
1999
NOR
+5.68
70.63
20
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+5.80
71.46
21
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+5.88
72.02
22
LUND Oda Haanes
1997
NOR
+6.13
73.75
23
SLETTALOEKKEN Marie
1998
NOR
+6.16
73.96
24
TORNERO Nuria
1997
ESP
+6.29
74.86
25
ROEYNSTRAND Elise
1998
NOR
+6.38
75.48
26
HROMCOVA Petra
1998
SVK
+6.67
77.49
27
SEMB Hanna Holtermann
1998
NOR
+7.31
81.93
28
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+8.62
91.01
29
TVIBERG Rikke
1996
NOR
+9.06
94.06
30
BIRKISDOTTIR Andrea Bjork
1998
ISL
+10.06
100.99
31
HAAVAAG Aurora Natalie skare
1997
NOR
+10.15
101.62
32
SCHREINER Heidi
1999
NOR
+10.25
102.31
33
GRIMSRUD Juliane
1998
NOR
+10.49
103.97
34
VILA Silvia
1997
ESP
+11.10
108.20
35
SATO Hilde Iren
1998
NOR
+11.35
109.94
36
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
+11.90
113.75
37
ROEYNSTRAND Anniken
1999
NOR
+12.64
118.88
38
LITLAND Mariel
1998
NOR
+13.78
126.78
39
MOERKESET Ida Bryn
1997
NOR
+14.22
129.83
40
HERDLEVAER Marie Bartnes
1999
NOR
+15.76
140.50
41
BJORNSDOTTIR Gigja
1998
ISL
+17.78
154.51
42
SIGURPALSDOTTIR Erla Mary
1998
ISL
+23.46
193.88
43
JOGEVA Anna Lotta
1999
EST
+30.30
241.29
Did not finish 2nd run
MYKING Susanne Bjoroey
1999
NOR
KALUZA Martyna
1999
POL
KINNEBERG Birgit
1999
NOR
BUBAKOVA Nikola
1999
CZE
LARSEN Emilie
1999
DEN
NAESS Martine
1998
NOR
RYGH Johanne
1998
NOR
HAGEN Gina Therese
1998
NOR
ESTEVE Anna
1997
ESP
JIMENEZ Marta
1996
ESP
KLUSAK Magdalena
1995
POL
LOPEZ Clara
1996
ESP
VOLDEN Frida
1993
NOR
Did not finish 1st run
OVERAAS Frida
1999
NOR
SOEGAARD Thea Oevreboe
1999
NOR
KUFAAS Mariel
1999
NOR
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
NORD Ingrid
1999
NOR
BERGE Ylva
1999
NOR
GJOEVAAG Elise
1998
NOR
TORGERSEN Astrid Storaker
1999
NOR
HAGMAN Ine
1998
NOR
ANTOSOVA Klara
1996
CZE
HREHOROVA Evelyn
1996
SVK
SKYRUD Maren
1997
NOR
HORGEN Catharina Astrup
1999
NOR
WILLASSEN Anna
1997
NOR
MORAVCIKOVA Sona
1999
SVK
JURKOVIC Zaklina
1997
SLO
BRAKESTAD Vilde
1997
NOR
GRUNDEN Matilda
1997
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run