official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
2:02.01
24.90
2
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+1.08
33.84
3
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+1.11
34.09
4
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+1.12
34.17
5
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+1.80
39.80
6
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+1.95
41.04
7
LANGAARD Mons
2001
NOR
+2.09
42.20
8
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+2.26
43.61
9
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+2.53
45.84
10
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+2.56
46.09
11
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
+3.24
51.72
12
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+3.30
52.22
13
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+4.18
59.50
14
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+4.84
64.97
15
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+5.07
66.87
16
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+5.08
66.95
17
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
+5.38
69.44
18
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+5.46
70.10
19
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+5.69
72.00
20
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
+6.01
74.65
21
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+6.18
76.06
22
VELLENE Herman
2003
NOR
+6.55
79.12
23
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+6.79
81.11
24
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+6.90
82.02
25
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+7.55
87.40
26
GAUTEPLASS Gard Johannes
1996
NOR
+8.04
91.46
27
SELLAEG Simen
2003
NOR
+8.40
94.44
28
AUREN Nicholas
2004
NOR
+9.07
99.98
29
OESTERHUS Haakon
2004
NOR
+9.15
100.64
30
NORHEIM Oliver
2002
NOR
+9.29
101.80
31
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
+9.92
107.02
31
AANEBY Oskar Willy
2003
NOR
+9.92
107.02
33
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+10.02
107.85
34
HAUGEN Tollef
2004
NOR
+10.23
109.58
35
OLSSON Gustav
2003
SWE
+11.84
122.91
36
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+13.09
133.26
37
Hemminghytt Andreas
2004
NOR
+13.42
135.99
38
Raaholt Bjerknes Elias
2004
NOR
+16.60
162.31
39
Oksvik Martin
2004
NOR
+17.64
170.92
40
Berglund Herman
2004
NOR
+17.70
171.42
40
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
+17.70
171.42
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
NERGAARD Hans Herman
2004
NOR
BOEHLER BJOERK Jesper
2004
NOR
OLESEN Oskar Vie
2002
NOR
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
HAGEN Emil
2001
NOR
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
ROEISE Marius
2004
NOR
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
FLANDERS Erik
2003
USA
STINESSEN Holger Seteraas
2002
NOR
SANDAL Sebastian
2002
NOR
RASMUSSEN Arne Andreas
2003
NOR
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
MATHESON Valdemar
2001
NOR
MJELDE William Anders
2002
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
BERGMANN Felix
2001
NOR
SOLLI Robin
2001
NOR
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
RIIBER Nikolai
2000
NOR
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
BACHE-WIIG Andreas
2001
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
FINNE Carl
2001
NOR
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
NAESS Iver Cornelis Walday
2001
NOR
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
STRAND Simen
1999
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run