official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEINERS Maarten
1992
NED
1:49.98
16.42
2
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+0.66
22.48
3
NEF Tanguy
1996
SUI
+0.81
23.86
4
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.83
24.04
5
JORDAN Asher
1999
CAN
+0.84
24.13
6
GILE Bridger
1999
USA
+0.89
24.59
7
MILLER Andrew
1998
USA
+0.91
24.78
8
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+0.93
24.96
9
VERDU Joan
1995
AND
+0.94
25.05
9
READ Jeffrey
1997
CAN
+0.94
25.05
11
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+1.14
26.89
12
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+1.18
27.26
13
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+1.24
27.81
14
FOURNIER Simon
1997
CAN
+1.33
28.63
15
STEFFEY George
1997
USA
+1.36
28.91
16
DUFFY Drew
1995
USA
+1.37
29.00
17
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+1.38
29.09
18
ORTEGA Albert
1998
ESP
+1.40
29.28
19
SEYMOUR Jett
1998
USA
+1.42
29.46
20
FEASEY Willis
1992
NZL
+1.72
32.22
21
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+1.76
32.58
22
VIETZE Sandy
1993
USA
+2.15
36.16
23
DILLING Jacob
1999
USA
+2.87
42.78
24
KENNEY Patrick
1997
USA
+3.00
43.97
25
LEEVER Alex
1995
USA
+3.02
44.15
26
ARVIDSSON Erik
1996
USA
+3.07
44.61
27
GARAY Aingeru
1998
ESP
+3.18
45.62
28
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+3.73
50.67
29
WAGNER Kalle
1997
USA
+4.06
53.70
30
FERRI James
1996
USA
+4.40
56.83
31
WEISEL Kipling
1995
USA
+4.66
59.22
32
DOMONOSKE David
1997
USA
+5.01
62.43
33
DOBLER Yannik
1997
SUI
+5.31
65.18
34
FUCIGNA Peter
1996
USA
+5.43
66.29
35
BOCOCK Scott
2000
USA
+5.53
67.20
36
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+5.68
68.58
37
ATHANS Marcus
2000
CAN
+6.19
73.27
38
MONSEN Zack
1997
SWE
+6.23
73.63
39
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
+6.59
76.94
40
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
+6.71
78.04
41
LANIEL Jeremy
2001
CAN
+6.93
80.06
42
VINTER Zak
1998
GBR
+7.18
82.36
43
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+7.61
86.31
44
DERWIN Colbey
1997
NZL
+7.66
86.77
45
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
+8.36
93.19
46
EID Hunter
2001
USA
+8.58
95.21
Did not finish 2nd run
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
MCCORMACK Declan
1999
CAN
BRAYTON Hunter
1999
USA
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
KUUS Karl
1995
CAN
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
ESTEVE Axel
1994
AND
SANTANIELLO Nick
1995
USA
WALLACE Liam
1999
CAN
DVORACEK Addison
1996
USA
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
SEGER Riley
1997
CAN
Did not start 2nd run
Did not qualify for 2nd run
OWENS Cam
2002
USA
SCHWEIGER Cody
2001
CAN
JORDAN Tait
2002
CAN
DELMAS-FRENETTE Guillaume
2000
CAN
UNDERHILL Robert
2000
USA
MOLESKY Daniel
2001
CAN
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
ROMANIN Nathan
2001
CAN
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
HORWITZ Kai
1998
CHI
DUNN Logan
2001
CAN
MILLER Max
2001
USA
O BRIEN Preston
2001
USA
HEAYDON Henry
2001
AUS
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
PERKINS Tanner
2001
USA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
KEANE Brendan
1999
USA
KEANE Jack
1998
USA
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
SEYMOUR Trey
2000
USA
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
STEINWALL Filip
1997
SWE
Did not finish 1st run
STROEM Olle
2000
SWE
HARRISON Daniel
2001
CAN
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
PENNINGTON Trent
2002
USA
FORSYTH Jack
2000
CAN
MARLER Aidan
2000
CAN
PUCKETT Cole
2000
USA
LALONDE Mathys
2000
CAN
WOOD Mackenzie
2002
CAN
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
YATES Dawson
2000
CAN
WORRELL Zane
2001
USA
HEDELIN Olof
1998
SWE
DONALD Gavin
1999
CAN
MACALUSO Matthew
1999
USA
HILL Dawson
1999
CAN
LANE Colby
1996
USA
SOETAERT Michael
1996
CAN
CARRY Patrick
1995
CAN
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
SCHNEIDER Fredi
1999
USA
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
SMITH Jack
2001
USA
LANE Tristan
1998
USA
RITCHIE Benjamin
2000
USA
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
SMITH Spencer
1998
USA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
TEFRE Mathias
1999
NOR
ALKIER Justin
1998
CAN
JASICZEK Michal
1994
POL
CONE Robert
1992
USA
GAVETT Tim
1998
USA
MULLIGAN Sam
1997
CAN
KOGLER Tobias
1996
AUT
ROEISLAND Max
1994
NOR
DRILLER Garret
1996
USA
Did not start 1st run