official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CANINS Matteo
1998
ITA
1:37.41
28.15
2
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+1.55
39.77
3
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.86
42.09
4
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+2.52
47.04
5
MALSINER Max
2002
ITA
+3.03
50.86
5
MEIER David
2001
AUT
+3.03
50.86
7
TALACCI Simon
2001
ITA
+3.19
52.06
8
RIZZI Martino
2000
ITA
+3.21
52.21
9
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+3.30
52.88
10
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
+3.41
53.70
11
MOLING Samuel
1998
ITA
+3.53
54.60
12
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+3.56
54.83
13
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+3.67
55.65
14
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+3.82
56.78
15
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+3.91
57.45
16
HELL Damian
1997
ITA
+3.92
57.53
17
VIETTI Federico
1997
ITA
+4.04
58.43
18
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
+4.07
58.65
19
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+4.39
61.05
20
BENETTON Luca
2000
ITA
+4.43
61.35
21
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+5.47
69.14
22
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
+5.52
69.52
23
STANGL Simon
2001
ITA
+5.80
71.62
24
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+6.32
75.51
25
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+6.47
76.64
26
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
+7.04
80.91
27
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+7.45
83.98
28
GRAZIANO Luigi
2004
ITA
+7.86
87.05
29
BONIFACE Emile
2002
ITA
+8.10
88.85
30
MILANESI Alessandro Martino
2000
ITA
+8.92
95.00
31
ALLASINA Fabio
2004
ITA
+9.24
97.40
32
PIZZATO Matteo
2000
ITA
+9.26
97.55
33
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
+9.61
100.17
34
MADDII Andrea
1999
ITA
+10.12
103.99
35
GROSSRUBATSCHER Matteo
2001
ITA
+10.53
107.06
36
RANZI Maximilian
2001
ITA
+10.97
110.36
37
ZAMPOLINI Federico
2004
ITA
+17.48
159.15
38
BERTINI Vittorio
2003
ITA
+21.93
192.50
39
CECCARELLI Francis
2003
ITA
+22.96
200.21
40
CREMONESE Lorenzo
2003
ITA
+32.94
275.01
Did not finish 2nd run
TAMPUCCI Davide
2002
ITA
GORI Armando Brando
2003
ITA
DI MATTEO Alessandro
1998
ITA
TIEZZI Francesco
2002
ITA
BERNARDOTTI Giacomo
2001
ITA
BELLARDINI Emilio
2003
ITA
CORDONE Carlo
2001
ITA
ILLARIUZZI Gian Maria
2002
ITA
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
PUTZER Simon
2001
ITA
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
TARANZANO Luca
1998
ITA
DAMANTI Davide
2001
ITA
BACHER Jonas
2002
ITA
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
BARBERA Corrado
2002
ITA
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
SARTORI Gabriele
2001
ITA
HOFER Damian
1999
ITA
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SHRESTHA Saphal Ram
1998
NEP
ZECCHINI Lorenzo
2004
ITA
LANGHI Matteo
2001
ITA
MALVOLTI Giacomo
2002
ITA
CLAUS Luca
2002
ITA
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
BORGOGNO Mattia
2000
ITA
GUERRI Marco
2001
ITA
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
PIZZATO Stefano
2003
ITA
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
CINCELLI Fabian
2002
ITA
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
CORDONE Stefano
1999
ITA
Did not start 1st run