official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OPETNIK Moritz
1998
AUT
1:23.94
19.22
2
HACKER Felix
1999
AUT
+0.02
19.39
3
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+0.61
24.52
4
STURM Joshua
2001
AUT
+0.78
26.00
5
ZRNCIC DIM Natko
1986
CRO
+1.54
32.61
6
DORNAUER Armin
2000
AUT
+1.64
33.48
7
LAINE Tormis
2000
EST
+1.95
36.18
8
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+1.96
36.27
9
SPOERRI Nick
2000
SUI
+2.29
39.14
10
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+2.41
40.18
11
RONNER Jan
2000
AUT
+3.11
46.27
12
GAHR Lukas
1999
AUT
+3.15
46.61
13
GASSER Lukas
2001
AUT
+3.19
46.96
14
NEUMANN Tobias
2000
AUT
+3.25
47.48
15
GRASSER Julian
1999
AUT
+3.32
48.09
16
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
+3.41
48.88
17
KACIC Maximilian
2000
AUT
+3.49
49.57
18
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+3.53
49.92
19
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+3.63
50.79
20
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
+3.72
51.57
21
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+3.78
52.09
22
VONIER Paul
2000
AUT
+4.27
56.35
23
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+5.07
63.31
24
GRATZER Daniel
2001
AUT
+5.17
64.18
25
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
+5.21
64.53
26
GENASCI Kevin
1999
SUI
+5.33
65.57
27
LOTTER Valentin
2002
AUT
+5.88
70.36
28
FLEISCH Simon
2000
AUT
+6.37
74.62
29
STARK Florian
2001
AUT
+6.58
76.44
30
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
+6.60
76.62
31
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+7.12
81.14
32
BORAK Jan
2001
CZE
+7.83
87.32
33
GRUBER Simon
2002
AUT
+8.32
91.58
34
BERGER Stefan
2000
AUT
+8.67
94.62
35
JAEGER Lukas
2002
AUT
+10.89
113.93
36
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+10.91
114.10
37
HOERL Daniel
1999
AUT
+11.50
119.23
38
NETZER Elias
2002
AUT
+12.14
124.80
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SAGER Gianluca
2002
AUT
LEBELHUBER Tobias
2002
AUT
WACHTER Lukas
2002
AUT
EHRENMUELLER David
2002
AUT
PETRUK Nazariy
2000
UKR
MALKUS David
2000
CZE
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
HAID Fabian
2001
AUT
BOECK Kilian
2002
AUT
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
STRAUB Jakub
1997
CZE
BRANDT Moritz
2000
AUT
STROMMINGER Marc
2001
AUT
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
GUEM Franz
2001
AUT
PROFANTER Santino
2001
AUT
RIEDERER Raphael
2001
AUT
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
GREBER Max
2001
AUT
GAGLIANO David
2001
AUT
BAUER Manuel
2000
AUT
EBERL Florian
1999
AUT
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
POELL Marco
2000
AUT
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
SOMWEBER Andre
1998
AUT
ROGENTIN Silvano
1998
SUI
BUSTA Julian
1997
AUT
NIKIC Leon
1999
CRO
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
ALAERTS Kai
1989
BEL
BOESCH Marc
1996
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run