official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SNORRASON Sturla-Snaer
1994
ISL
1:17.16
29.73
2
HARRISON Charles
1995
USA
+0.77
36.92
3
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+0.81
37.29
4
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
+0.86
37.75
5
WATSON Hunter
1999
CAN
+1.32
42.05
6
MARTENS Peter
1995
USA
+1.51
43.82
7
GOUGEON Jake
1996
CAN
+1.76
46.15
8
LUIK Tonis
1995
EST
+1.99
48.30
9
HEJNA Ethan
1998
USA
+2.67
54.64
10
MAYNE Zachary
1999
CAN
+2.69
54.83
11
TRUDEAU William
1999
USA
+3.35
60.99
12
MCCONVILLE Will
1995
CAN
+3.37
61.18
13
MACOMBER Clark
1996
USA
+3.49
62.30
14
GALLAGHER Patrick
1998
USA
+3.62
63.51
15
CANTONI Ben
1999
CAN
+3.66
63.88
16
COHANE Aidan
1998
USA
+3.73
64.54
17
BOES Justin
1999
USA
+4.18
68.73
18
WOOD Harrison
1999
CAN
+4.53
72.00
19
RODGERS Tristan
1998
CAN
+4.77
74.24
20
WOOLSON Ian
1999
USA
+4.86
75.08
21
WETZEL Tyler
1998
USA
+4.89
75.36
22
LANSER Toby
1999
USA
+6.08
86.46
23
BENEY Jack
2000
GBR
+6.27
88.24
24
ROSS Evan
1999
CAN
+6.78
93.00
25
SCHNEIDER Maximilian
1999
GER
+6.84
93.56
26
CLARK Tyler
2000
GBR
+7.14
96.36
27
LOMAX Cam
1999
CAN
+8.39
108.02
28
MARTENS Colin
1995
USA
+8.89
112.68
29
TATSUZUKI Riku
1998
JPN
+9.02
113.90
30
MAGEE Cameron
1999
CAN
+9.43
117.72
31
FORGET-MILLETT Victor Elliot
1999
CAN
+9.86
121.74
32
YANTHA Jacob
1999
CAN
+10.22
125.10
33
KUBOTA Kelsey
2000
USA
+11.29
135.08
34
HUNTER Devan
1999
CAN
+13.39
154.68
35
GUY William
2000
CAN
+14.20
162.23
36
GAGNE Joel
2000
CAN
+14.27
162.89
37
WISEMAN Maxwell
2000
CAN
+15.34
172.87
38
GARDINER Campbell
2000
CAN
+16.79
186.40
39
SALVATI Christian
2000
CAN
+25.36
266.37
40
VILLANUEVA CAPOTE Alvaro
2000
ESP
+28.08
291.75
Did not finish 2nd run
BOGNER Aidan
2000
CAN
KENDIG Hunter
1999
USA
SPANGLER Peter
1995
USA
LYNCH Ian
2000
USA
KORTE-MOORE Lake
1999
CAN
HUTCHESON Trevor
1999
CAN
DESPRES Jack
1998
USA
MCNAMARA Liam
1999
USA
CHIARI Aedan
2000
USA
DUFF Alex
1999
CAN
HARTNETT Marc
1999
FRA
HANUS Matthew
1997
USA
REMME Ryley
1994
CAN
COURVILLE Frederic
1997
CAN
KENDIG Carter
1998
USA
TAYLOR Aaron
1995
CAN
DAIGLE Thomas
1999
CAN
TOMEI Pietro
1997
ITA
DYMOND Cameron
1998
CAN
PRICE Graeme
1995
GBR
KENNEDY John Austin
1994
CAN
LUEL Henry
1998
CAN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WOOLSTENCROFT Bryn
1999
CAN
LETHEREN Jacob
1999
CAN
THIBODEAU Gage
2000
CAN
KISLICH-LEMYRE York
2000
CAN
REGAN Christopher
2000
USA
COLQUHOUN Tom
1999
CAN
KING William
2000
CAN
SAFFO John
1999
USA
QUAYLE Iain
1999
CAN
MARLER Aidan
2000
CAN
FISCHER Michael
1998
USA
BRIERE Sebastien
1998
CAN
MANGIACOTTI Brian
1995
USA
FRANCIS William
2000
CAN
KEARING Henry
1998
USA
KORNYA William
2000
CAN
NORTON Jack
1998
CAN
DUFF Sam
2000
CAN
COPP Griffin
1999
CAN
Did not start 1st run