official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CASSMAN Anthon
1993
SWE
1:40.58
31.32
2
ERMESKOG Lukas
2003
SWE
+1.01
38.65
3
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+1.10
39.30
4
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.36
41.19
5
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.14
46.85
6
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+2.16
47.00
7
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+2.32
48.16
8
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+2.71
50.99
9
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+2.97
52.88
10
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+3.00
53.09
11
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+3.02
53.24
12
NILSSON Edvin
1999
SWE
+3.38
55.85
13
PALMER Adam
2003
SWE
+3.40
56.00
14
NYBERG Emil
2003
SWE
+3.45
56.36
15
SILFAELT Johan
1996
SWE
+4.09
61.00
16
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+4.36
62.96
17
NETINDER Melker
2000
SWE
+4.41
63.33
18
UHLIR Max
2004
SWE
+4.60
64.71
19
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+4.65
65.07
20
AAHS Albin
2002
SWE
+4.70
65.43
21
LARSSON Mikael
2000
SWE
+4.86
66.59
22
LARSSON Albin
2004
SWE
+6.41
77.84
23
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+7.06
82.56
24
OEHMAN Isak
1999
SWE
+7.81
88.00
25
WRENKLER Adam
2002
SWE
+7.99
89.31
26
FOSSER Vincent
2001
SWE
+8.00
89.38
27
EDMARK Hugo
2000
SWE
+8.04
89.67
28
KUKKONEN Niko
2000
FIN
+8.53
93.23
29
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+8.82
95.33
30
WIDMARK Per
2002
SWE
+9.16
97.80
31
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+9.34
99.11
32
HELSEN Oscar
2003
SWE
+13.40
128.58
Did not finish 2nd run
LASMARIAS Anton
2001
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
SVELANDER Simon
2004
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
LANDER Linus
2002
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
PEJOK Maans
2001
SWE
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
WISEN Christopher
1992
SWE
GILLBERG Oskar
2002
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
MALMBERG Oscar
2003
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
LOEF Max
1997
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
ALM Alexander
2001
SWE
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
ASPLUND Eric
2001
SWE
SARAVUO Erik
2003
FIN
ROESNAES Anton
2002
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
AHO Saku
1997
FIN
OLSSON Alfred
2000
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
Disqualified 1st run