official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SLJIVIC Marko
1996
BIH
1:38.66
38.00
2
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+0.57
42.22
3
VIETTI Federico
1997
ITA
+1.42
48.51
4
STANISIC Strahinja
1995
SRB
+1.73
50.80
5
KROTA Filip
2000
CRO
+1.88
51.91
6
KOMSIC Dario
2000
CRO
+1.99
52.72
7
PAVELKA Kristian
2001
SVK
+2.18
54.13
8
TOLA Erjon
1986
ALB
+2.22
54.43
9
TERZIC Dino
2000
BIH
+3.14
61.23
10
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+3.91
66.93
11
QERIMI Kevin
2004
ALB
+4.10
68.34
12
MITAN Juliusz
1999
POL
+4.18
68.93
13
VIGAS Samuel
2003
SVK
+4.20
69.08
14
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+4.28
69.67
15
DJORDJEVIC Mihajlo
1999
SRB
+4.50
71.30
16
BLAGOJEVIC Rastko
1999
SRB
+4.68
72.63
17
MEGGIOLARO Pietro
2002
ITA
+5.36
77.66
18
MICHALKA Martin
2004
SVK
+5.61
79.51
19
KLIMA Oskar
2004
CZE
+5.63
79.66
20
GALVAS Matyas
2004
CZE
+5.69
80.10
21
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+6.03
82.62
22
MAZGUT David Michael
2004
SVK
+6.12
83.28
23
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
+6.48
85.95
24
USTA Berkin
2000
TUR
+6.88
88.91
25
PETKOV Viktor
1999
MKD
+7.40
92.75
26
PINK Tomas
2003
CZE
+7.69
94.90
27
ASVESTAS Dimitrios
2003
GRE
+7.79
95.64
28
KOUYOUMDJIAN Yianno
1997
CYP
+7.94
96.75
29
KANOVITS Alexander
2003
SVK
+7.95
96.82
30
FIALA Jan
2003
CZE
+8.03
97.42
31
KEGHIAN Joachim
2003
LUX
+8.04
97.49
32
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
+8.69
102.30
33
ZARZYCKI Szymon
2004
POL
+8.81
103.19
34
RYSKA Daniel
2004
CZE
+9.16
105.78
35
SUCHAC Nataniel
2004
SVK
+9.84
110.81
36
PUPOVCI Arbi
2000
KOS
+9.99
111.92
37
CELIK Bunyamin
2003
TUR
+10.08
112.58
38
JAKUBOWSKI Michal
2003
POL
+11.48
122.94
39
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+12.30
129.01
40
KOSIC Bojan
1990
MNE
+13.47
137.67
41
GATTI Matteo
2001
SMR
+14.07
142.11
42
BARTALOS Martin
2002
SVK
+14.58
145.88
43
VUKMIROVIC Vladimir
2004
MNE
+16.86
162.75
44
ANASTASOSKI Vlatko
2004
MKD
+19.42
181.69
45
GOUTT Yohan Goncalves
1994
TLS
+19.70
183.76
46
VANEK Tobias
2003
CZE
+19.74
184.06
47
MARKIDES Elyas Sofoklis
2004
CYP
+20.64
190.72
48
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+32.54
278.77
49
SELEKOS Nikolaos
2004
GRE
+37.76
317.39
50
LEE Sze Chun Matthew
2004
HKG
+46.23
380.06
Did not finish 2nd run
GANDOLFI BERTOLINI Rodolfo
1997
ITA
KAZANC Mahmut
2004
TUR
KOKAJ Drin
2003
KOS
KOC Yusuf
2003
TUR
KAKKOURAS Giorgos
1998
CYP
MACAR Milivoje
2004
BIH
ANDEL Jiri
2003
CZE
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
ZOGRAFOS-MANOS Emmanouil
2000
GRE
NOSEK Daniel
2003
SVK
ARANJO Baptiste
2001
POR
BUDZ Blazej
2003
POL
MCADAM Hugh
2000
AUS
OSCH Matthieu
1999
LUX
LOKMIC Emir
1997
BIH
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PETKOV Vladimir
2004
MKD
EPIPHANIOU Andreas
1999
CYP
VILEZINSKY Maxmilian
2004
CZE
BANK Matej
2003
CZE
PETRIK Kristof
2003
SVK
LAZARESKI Mirko
2003
MKD
BROWARSKI Piotr
2003
POL
MINIC Mateja
2000
SRB
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
DEHARI Dardan
1990
MKD
SZELAG Piotr
2004
POL
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
DYRBYE Casper
1996
DEN
Did not start 1st run