official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RITCHIE Benjamin
2000
USA
1:46.75
15.59
2
ARVIDSSON Erik
1996
USA
+0.77
20.86
2
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+0.77
20.86
4
GILE Bridger
1999
USA
+0.82
21.20
5
ALKIER Justin
1998
CAN
+0.93
21.95
6
GINNIS AJ
1994
USA
+0.99
22.36
7
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+1.07
22.91
8
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+1.37
24.96
9
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+1.78
27.76
10
MARSHALL Tucker
1990
USA
+2.03
29.47
11
WEISEL Kipling
1995
USA
+2.06
29.68
12
LEEVER Alex
1995
USA
+2.21
30.70
13
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+2.77
34.53
14
TEFRE Mathias
1999
NOR
+2.97
35.90
15
KUUS Karl
1995
CAN
+3.39
38.77
16
NELSON Isaiah
2001
USA
+3.91
42.33
17
VIETZE Sandy
1993
USA
+4.20
44.31
18
KEANE Jack
1998
USA
+4.96
49.51
19
MCNAMARA Liam
1999
USA
+6.08
57.17
20
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+6.33
58.88
21
LANIEL Jeremy
2001
CAN
+8.23
71.87
22
FUCIGNA Peter
1996
USA
+9.33
79.39
23
FERRI James
1996
USA
+9.86
83.02
24
DILLING Jacob
1999
USA
+11.46
93.96
25
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+11.56
94.64
26
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
+15.82
123.77
27
DERWIN Colbey
1997
NZL
+20.54
156.05
28
FLANAGAN Gray
2001
USA
+52.28
373.10
Did not finish 2nd run
BEYRIES Emile
2002
CAN
GONEAU Jacob
2002
CAN
AINSLIE Rowen
2001
USA
KENDIG Carter
1998
USA
SMITH Jack
2001
USA
DELMAS-FRENETTE Guillaume
2000
CAN
BOCOCK Scott
2000
USA
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
O BRIEN Preston
2001
USA
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
HEAYDON Henry
2001
AUS
FRISK David
1997
SWE
FEASEY Willis
1992
NZL
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
SMITH Spencer
1998
USA
KENNEY Patrick
1997
USA
DOMONOSKE David
1997
USA
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
MEISEN Bastian
1996
GER
STEFFEY George
1997
USA
SOLHEIM Aage
1996
NOR
GAVETT Tim
1998
USA
SEYMOUR Jett
1998
USA
Did not finish 1st run
BENNETT Justin
2001
CAN
MARLER Aidan
2000
CAN
POULTER Jay
2003
USA
EID Hunter
2001
USA
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
HOLM Fletcher
2002
USA
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
UNDERHILL Robert
2000
USA
DESPRES Jack
1998
USA
KORNYA William
2000
CAN
LALONDE Mathys
2000
CAN
ROMANIN Nathan
2001
CAN
STRAUCH Tucker
2000
USA
SUZUKI Issei
2002
JPN
HOLSCHER Diego
2001
CHI
ATHANS Marcus
2000
CAN
PHILLIPS Jordan
1998
CAN
BAMBER Moro
2001
USA
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
KIRWOOD Clayton
1996
USA
MORGAN Oliver
2001
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
THORSBY Henrik
1998
NOR
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
PALCHAK Cole
2000
USA
LESSARD Raphael
2001
CAN
MARTIN Max
2000
USA
KEANE Brendan
1999
USA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
WATSON Hunter
1999
CAN
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
MILLER Andrew
1998
USA
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
DUFF Sam
2000
CAN
DUFFY Drew
1995
USA
WAGNER Kalle
1997
USA
NORYS Frederik
1996
GER
WALLACE Liam
1999
CAN
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
MULLIGAN Sam
1997
CAN
DRILLER Garret
1996
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run