official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JUNG Donghyun
1988
KOR
1:49.21
15.05
2
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.29
16.99
3
HANSSON William
2001
SWE
+0.66
19.46
4
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.73
19.93
5
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+0.95
21.40
6
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.09
22.34
7
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+1.15
22.74
8
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.17
22.87
9
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+2.12
29.22
10
KIM Hyeontae
1990
KOR
+2.36
30.83
11
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+2.43
31.29
12
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.64
32.70
13
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+2.66
32.83
14
FALAT Matej
1993
SVK
+2.69
33.03
15
PARK Je-yun
1994
KOR
+2.74
33.37
16
KATO Seigo
1998
JPN
+2.94
34.70
17
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+3.13
35.97
18
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+3.21
36.51
19
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+3.36
37.51
20
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+3.49
38.38
21
SEINO Koyu
1993
JPN
+3.60
39.11
22
HONG Dongkwan
1995
KOR
+3.73
39.98
23
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+3.88
40.99
24
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.97
41.59
25
LEE Han-Hee
1997
KOR
+5.99
55.09
26
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+6.22
56.63
27
SATO Shintaro
1996
JPN
+6.55
58.83
28
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+6.76
60.24
29
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
+6.87
60.97
30
SHIN Masanori
1993
JPN
+7.02
61.97
31
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
+7.20
63.18
32
HYSKA Martin
1994
SVK
+7.66
66.25
33
KIM Jonghwan
2001
KOR
+9.38
77.75
34
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
+9.76
80.29
35
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
+10.96
88.31
36
YOKOKAWA Satoru
1999
JPN
+12.07
95.73
37
SHIMAMURA Tatsuya
2000
JPN
+12.43
98.14
38
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
+12.98
101.81
39
TAKAGI Togo
2001
JPN
+13.63
106.16
40
YOSHIDA Kaimu
2000
JPN
+14.46
111.71
41
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
+14.48
111.84
42
MIYAJIMA Taiyo
2003
JPN
+15.75
120.33
43
KOSE Yamato
1998
JPN
+17.95
135.03
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
AOKI Yamato
2003
JPN
FUNAMOTO Arata
2003
JPN
TERASHIMA Eisuke
1999
JPN
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
SHIMADA Kento
1998
JPN
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
JONSSON William
2001
SWE
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
LAINE Tormis
2000
EST
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
RHEE Dong Geun
1994
KOR
SATO Ryuma
1999
JPN
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
OTSU Ayumu
2003
JPN
CHAO Xinbo
2002
CHN
LIU Xiaochen
2002
CHN
LIAN Jinhua
2001
CHN
LI Jiacheng
2001
CHN
ZHAO Jianqing
2002
CHN
LIU Juntong
2002
CHN
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
KIM Siwon
2002
KOR
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
CHIN Han
2001
KOR
AOKI Rion
2002
JPN
HASEGAWA Ryotaro
1997
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
INOMATA Shun
1997
JPN
KONNO Chikara
2000
JPN
PELTOLA Olli
1998
FIN
MASUDO Yuma
2000
JPN
FIOL Sebastien
1998
SUI
SATO Taiga
2001
JPN
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
LEE Jae-Jun
2000
KOR
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
YAHATA Yuzuki
1999
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
SATO Shintaro
2001
JPN
HAMABE Hiromu
1999
JPN
YOSHIDA Shunta
1999
JPN
MIKAMI Taiga
1998
JPN
KUBOTA Taku
1998
JPN
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
AIHARA Taro
1999
JPN
HABDAS Piotr
1998
POL
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
TOMII Taiga
1998
JPN
KARLBERG Lukas
1999
SWE
ROSSUM VAN Max
1998
NED
MEISEN Adrian
1997
GER
JUNG Minsik
1997
KOR
NAKAMURA Shun
1995
JPN
JASICZEK Michal
1994
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run