official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
1:48.78
44.73
1
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
1:48.78
44.73
3
FERRI James
1996
USA
+0.07
45.38
4
KOULA Jan
2000
CZE
+0.11
45.75
5
MARTIN Max
2000
USA
+0.41
48.54
6
MULLER Marek
1998
CZE
+0.43
48.72
7
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+0.56
49.93
8
SLADE Ted
2003
GBR
+1.06
54.57
9
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+1.07
54.66
10
NOVAK Oskar
2000
CZE
+1.14
55.31
11
CAS Jure
1994
SLO
+1.20
55.87
12
RAINER Thomas
2003
AUT
+1.37
57.45
13
STEPAN Martin
1995
CZE
+1.83
61.72
13
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
+1.83
61.72
15
POELL Christoph
2003
AUT
+1.98
63.11
16
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
+2.00
63.30
17
KAISER Manuel
2003
AUT
+2.03
63.58
18
MAYRHOFER Maximilian
2000
AUT
+2.25
65.62
19
BOECK Niklas
2003
AUT
+2.32
66.27
20
MIKA-CORTOLEZIS Jonathan
2003
AUT
+2.37
66.73
21
SAGER Gianluca
2002
AUT
+2.38
66.83
22
HUISMAN MURO Kaylan
2003
GBR
+2.40
67.01
23
STEININGER Julian
2001
AUT
+2.43
67.29
24
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+2.55
68.41
25
JACHMANN Valentin
2001
GER
+2.56
68.50
26
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
+2.64
69.24
27
ANGERER Benjamin
2002
AUT
+2.78
70.54
28
TSCHACH Adrian Dion
2004
AUT
+3.17
74.16
29
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
+3.31
75.46
30
BALAZ Filip
2001
SVK
+3.41
76.39
31
DOYLE Jake
2001
GBR
+3.60
78.16
32
ELLMER Elias
2004
AUT
+3.63
78.43
33
VALERI David
2000
HUN
+4.05
82.33
34
JAHN Julian
2002
AUT
+4.10
82.80
35
FUEREDER Daniel
2003
AUT
+4.24
84.10
36
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+4.47
86.23
37
STEINDL Tobias
2001
GER
+4.81
89.39
38
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
+4.87
89.95
39
KROELL Jonathan
2004
AUT
+4.99
91.06
40
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+5.01
91.25
40
FUX Robin
2001
SUI
+5.01
91.25
42
WALSER Noah
2003
AUT
+5.10
92.08
43
SUDO Ryo
2003
JPN
+5.14
92.45
44
STUBAUER Markus
2003
AUT
+5.37
94.59
45
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+5.38
94.68
46
WUERGER Moritz
2004
AUT
+5.44
95.24
47
WACHTER Simon
2004
AUT
+5.50
95.80
48
STEINER Samuel
2003
AUT
+5.55
96.26
49
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+5.60
96.72
49
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+5.60
96.72
51
BERGMAYER Maximilian
1999
AUT
+5.65
97.19
52
GRUENWALD Christian
2004
AUT
+5.83
98.86
53
JAEGER Lukas
2002
AUT
+6.36
103.78
53
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
+6.36
103.78
55
KUCERA Josef
2004
AUT
+6.38
103.97
56
CASE Toby
2002
GBR
+6.59
105.92
57
GEISLER Fabian
2004
AUT
+6.71
107.03
58
ETTL Michael
2003
AUT
+6.74
107.31
59
ASCHABER Michael
2003
AUT
+6.79
107.77
60
HAAS Matteo
2004
AUT
+6.91
108.89
60
BERGMAYER Bernhard
1999
AUT
+6.91
108.89
62
SCHNEEWEISS Michael
2004
AUT
+7.10
110.65
63
KLINGLER Felix
1999
GER
+7.25
112.04
64
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
+7.28
112.32
65
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
+7.39
113.34
66
NIENHUIS Carsten
2003
NED
+7.42
113.62
67
BENNETT Elliott
2003
GBR
+7.49
114.27
68
DZICOEV Roman
2003
CZE
+7.50
114.37
69
PINI Max
2002
GBR
+7.62
115.48
70
TRINKER Christoph
2004
AUT
+7.64
115.67
71
PITTRACHER Tobias
2004
AUT
+7.71
116.32
72
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
+7.90
118.08
73
EBNER Felix
2004
AUT
+8.02
119.19
74
MATZI Lukas
2004
AUT
+8.19
120.77
75
KAUFMANN Matthias
2004
ITA
+8.38
122.54
76
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
+8.51
123.74
77
IVANOV Michael
2004
AUT
+8.57
124.30
78
BENNETT Aidan
2002
USA
+8.62
124.76
79
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
+8.70
125.51
80
STOECKL Johannes
2004
AUT
+8.74
125.88
81
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+8.92
127.55
82
BLOOM Ryan
2001
GBR
+9.18
129.96
83
JUNG Martin
2004
AUT
+9.45
132.47
84
ZIERHOFER Robin
2004
AUT
+9.51
133.03
85
FENDER Stefan
2004
AUT
+9.66
134.42
86
WILLE Felix
2004
AUT
+9.92
136.84
87
CLAUSING Mees
2004
NED
+10.18
139.25
88
RIEGLER Samuel
2004
AUT
+10.35
140.83
89
KLOTZ Adrian
2004
AUT
+10.48
142.03
90
OPPL Milan
2001
AUT
+10.64
143.52
91
RAINER Alexander
2004
AUT
+11.32
149.83
92
SCHREYVOGL Sebastian
2000
AUT
+12.61
161.81
93
DEJACO Lukas
2003
AUT
+12.84
163.95
94
GUMPLMAYR Elias
2001
AUT
+16.35
196.54
95
PECK Moritz
2003
AUT
+18.38
215.38
96
GLUECK Gerald
1954
AUT
+45.32
465.52
Did not finish 2nd run
LADSTAETTER Giacomo
2004
AUT
KAUFMANN Christian
2004
AUT
SKAARDAL Fredrik
2004
AUT
WAGNER Paul
2004
AUT
KUCERA Stepan
2004
CZE
CANE Marco
2004
USA
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
BAYER Moritz
2003
AUT
ZURL Alexander
2002
AUT
OPMANIS Lauris
2001
LAT
JOEBSTL Georg
2003
AUT
CHRISTEY David
1999
GBR
Did not finish 1st run
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
PAL Krisztian
2004
HUN
MUIGG Manuel
2004
AUT
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
KALISCHKO Dennis
2003
AUT
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
WEEKS Oliver
2001
GBR
OSCH Matthieu
1999
LUX
WINZELY Daniel
2002
AUT
KUUS Karl
1995
CAN
Disqualified 1st run