official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DIGRUBER Marc
1988
AUT
1:36.69
6.00
2
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.06
6.45
3
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.53
9.95
4
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.57
10.24
5
GINI Marc
1984
SUI
+0.82
12.11
6
BONVIN Anthony
1994
SUI
+0.90
12.70
6
KOLEGA Elias
1996
CRO
+0.90
12.70
8
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
+0.97
13.22
9
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.04
13.74
10
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.10
14.19
11
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.15
14.56
12
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.16
14.64
13
SIMONET Sandro
1995
SUI
+1.17
14.71
14
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+1.21
15.01
15
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.22
15.08
16
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.23
15.16
17
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.32
15.83
18
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.40
16.43
19
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.41
16.50
20
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+1.47
16.95
21
SPIK Jakob
1994
SLO
+1.65
18.29
22
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.66
18.36
23
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+1.67
18.44
24
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+1.96
20.60
25
RIZZO Maxime
1993
FRA
+1.99
20.82
26
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.28
22.98
27
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+2.39
23.80
28
STROLZ Johannes
1992
AUT
+3.07
28.86
29
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+3.20
29.83
30
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+3.21
29.90
31
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+3.74
33.85
32
VACCARI Hans
1996
ITA
+3.85
34.67
33
FALAT Matej
1993
SVK
+4.15
36.90
34
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+4.30
38.02
35
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+4.60
40.25
36
TREMMEL Anton
1994
GER
+4.62
40.40
37
KONO Kyosuke
1991
JPN
+4.67
40.78
38
HAUGAN Timon
1996
NOR
+4.99
43.16
39
GUILLOT Victor
1996
FRA
+5.32
45.62
40
ESTEVE Axel
1994
AND
+5.73
48.67
41
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+5.92
50.08
42
CAS Jure
1994
SLO
+6.05
51.05
43
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+6.45
54.03
44
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+6.78
56.49
45
ALAERTS Kai
1989
BEL
+7.55
62.22
46
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+7.65
62.97
Did not qualify for 2nd run
VASULIN Marek
1995
CZE
LATUSEK Sylwester
1996
POL
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
STARZYK Pawel
1993
POL
HABDAS Piotr
1998
POL
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
HYSKA Martin
1994
SVK
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
PYASIK Evgenij
1993
RUS
HENTTINEN Jens
1993
FIN
Did not finish 2nd run
FAVROT Thibaut
1994
FRA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
SCHMID Alexander
1994
GER
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
JASICZEK Michal
1994
POL
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
GRAF Mathias
1996
AUT
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
KAAHRE Rickard
1991
SWE
THEOLIER Steven
1990
NED
LEITGEB Richard
1994
AUT
VIDOVIC Matej
1993
CRO
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MATULKA Jakub
2000
POL
GAJEWSKI-GLODEK Jakub
1984
POL
PYJAS Pawel
1999
POL
ALAERTS Xan
1992
BEL
MITAN Juliusz
1999
POL
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
GSTREIN Fabio
1997
AUT
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
MAURBERGER Simon
1995
ITA
NORYS Frederik
1996
GER
NOEL Clement
1997
FRA
DA VILLA Davide
1995
ITA
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
RUELAND Simon
1997
AUT
CASSMAN Anthon
1993
SWE
POPOV Albert
1997
BUL
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
KUERNER Miha
1987
SLO
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
Did not start 1st run