official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROCHAT Marc
1992
SUI
1:35.03
15.00
2
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.12
15.92
3
MARCHANT Armand
1997
BEL
+0.14
16.08
4
ROEISLAND Max
1994
NOR
+0.27
17.07
5
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
+0.31
17.38
6
GRAF Mathias
1996
AUT
+0.46
18.53
7
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.56
19.30
8
ITEN Matthias
1999
SUI
+0.71
20.45
9
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+0.73
20.61
10
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+0.87
21.68
10
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+0.87
21.68
12
ZAMPA Adam
1990
SVK
+1.02
22.84
13
SHARP Keegan
1997
CAN
+1.35
25.37
14
MAES Sam
1998
BEL
+1.45
26.14
15
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+1.73
28.29
16
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+1.90
29.60
17
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.94
29.90
18
SCOTT Alec
1997
IRL
+1.98
30.21
19
HAUGAN Timon
1996
NOR
+2.05
30.75
20
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+2.06
30.82
21
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.07
30.90
22
SPARR Maurus
1998
SUI
+2.10
31.13
23
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.13
31.36
24
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+2.26
32.36
25
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.31
32.74
26
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+2.36
33.13
27
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+3.03
38.28
28
DRILLER Garret
1996
USA
+3.77
43.96
29
LUETOLF Joel
2000
SUI
+4.26
47.72
30
GSTREIN Luca
2000
AUT
+4.98
53.26
31
LEEVER Alex
1995
USA
+5.00
53.41
32
COATES Theodore
1999
AUS
+5.68
58.63
33
HILL Dawson
1999
CAN
+6.27
63.16
34
YATES Dawson
2000
CAN
+7.70
74.15
35
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+9.03
84.37
36
RHEE Dong Geun
1994
KOR
+9.25
86.06
37
PROFANTER Santino
2001
AUT
+9.97
91.59
38
MOZEN Isaac
2001
USA
+10.22
93.51
39
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
+12.08
107.80
40
PRIKRYL Frantisek
2000
CZE
+13.73
120.47
41
WHETU Nikau
2001
NZL
+16.81
144.13
42
DOYLE Jake
2001
GBR
+18.24
155.12
43
BAIN Calder
2002
NZL
+21.00
176.32
44
HUFFLETT Henri
2003
NZL
+24.81
205.59
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DAINES Harrison
2003
AUS
MESSENGER Harrison
2003
NZL
SNYDER Bennett
2001
USA
MCADAM Hugh
2000
AUS
SNYDER Will
1998
USA
BOWERS Jack
2000
USA
SUNDIN Olle
1997
SWE
BERGMARK Jacob
2000
SWE
KIENREICH Julian
1996
AUT
KIM Dong Woo
1995
KOR
LEE Han-Hee
1997
KOR
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
HONG Dongkwan
1995
KOR
GAVETT Tim
1998
USA
NORYS Frederik
1996
GER
PARK Je-yun
1994
KOR
REYMOND Marco
1994
SUI
KATO Seigo
1998
JPN
JONSSON Carl
2000
SWE
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
BISSIG Semyel
1998
SUI
JASICZEK Michal
1994
POL
FEASEY Willis
1992
NZL
RASCHNER Dominik
1994
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run