official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DORN Carlo
1998
GER
1:23.94
36.36
2
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+0.26
38.62
3
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+0.46
40.36
4
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+0.56
41.23
5
AMMAN Sebastian
2000
GER
+0.82
43.49
6
GASPARINI Michele
1999
ITA
+0.89
44.10
7
THIELE Severin
2001
GER
+1.35
48.10
8
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+1.52
49.58
9
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
+1.61
50.36
10
PLANK Julian
2000
GER
+1.77
51.75
11
NICOLI Lorenzo
2000
ITA
+2.09
54.54
12
NEFF Alois
2001
GER
+2.10
54.62
13
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+2.12
54.80
14
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+2.16
55.14
15
DE ZAN Diego
1999
ITA
+2.18
55.32
16
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+2.26
56.01
17
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+2.39
57.15
18
FLORITZ Nico
2001
GER
+2.44
57.58
19
RICHTER Pirmin
2000
GER
+2.46
57.75
20
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+2.53
58.36
21
TOSONI Alessandro
2000
ITA
+2.70
59.84
22
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+2.81
60.80
23
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+2.88
61.41
24
STREIBL Marius
2001
GER
+3.04
62.80
25
BOGNER Julian
2001
GER
+3.94
70.62
26
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+4.65
76.80
27
AMMAN Hannes
2002
GER
+5.01
79.93
28
ORRELL Jamie
2002
GER
+5.08
80.54
29
KRAUSE Werner
2000
GER
+5.18
81.41
30
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+5.48
84.02
31
VRANICAR Oto
2001
SLO
+5.50
84.19
32
URLAUB Felix
2000
GER
+5.90
87.67
33
BEHRINGER Marco
2002
GER
+6.26
90.80
34
VOGT Luis
2002
GER
+6.33
91.41
35
ZUNTERER Simon
2002
GER
+6.45
92.45
36
HALLER Simon
2000
ITA
+6.71
94.71
37
HENK Timo
2001
GER
+6.95
96.80
38
SZKOLA Bartosz
2002
POL
+7.02
97.41
39
SEPPI Davide
2002
ITA
+7.43
100.98
40
RUNGG Tamino
2002
GER
+7.58
102.28
41
SCHMID Philipp
2000
GER
+7.68
103.15
42
RASOM Daniele
2002
ITA
+8.50
110.28
43
ZANINI Herman
2001
ITA
+10.44
127.15
44
MAYR Maximilian
2002
AUT
+10.90
131.15
45
GOESSL Florian
2002
GER
+13.37
152.63
46
MATTIOLI Daniel
2002
ITA
+13.90
157.24
Did not finish 2nd run
LOTRIC Bine
2002
SLO
CINCELLI Fabian
2002
ITA
TOPOROWSKI Jakub
2001
POL
FRIBERT Henrik
2001
GER
MUTO Andrea Pasquale
2001
ITA
OCCHIALINI Edoardo
2000
ITA
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
WOLF Simon Luca
2001
GER
SCHMID Simon
2001
GER
HIEMER Marvin
2000
GER
COLLINI Filippo
2001
ITA
PELTOLA Olli
1998
FIN
KUHNLE Yannick
1998
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DE ZAN Dario
2002
ITA
KRELJ Rozle
2002
SLO
GASPERETTI Mattia
2001
ITA
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
NOVAK Oskar
2000
CZE
NANTSCHEV Simon
1998
GER
WROBEL Norbert
2000
POL
GARTNER Anze
2001
SLO
KLIMA Adam
2001
CZE
PFEIFER Manuel
1998
ITA
OSCH Matthieu
1999
LUX
WITTE Linus
2001
GER
NARDELLI Martin
1998
ITA
Did not start 1st run