official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RYAN Bobby
1999
USA
1:53.53
42.40
2
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+0.04
42.76
3
BERVY Max
2000
USA
+0.17
43.91
4
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+0.33
45.34
5
HOLM Fletcher
2002
USA
+0.83
49.78
6
BOCOCK Scott
2000
USA
+1.13
52.45
7
BIRKNER Alexander
1998
USA
+1.65
57.08
8
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
+1.82
58.59
9
HARRISON J Bridger
2001
USA
+1.83
58.68
10
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
+2.15
61.53
11
EID Hunter
2001
USA
+2.28
62.68
12
SCHAEDE Jack
2002
USA
+2.39
63.66
13
SMITH Cam
2001
USA
+2.44
64.11
14
PUCKETT Cole
2000
USA
+2.55
65.09
15
SARCHETT Ryder
2003
USA
+2.57
65.26
16
FLANIGAN Bode
2002
USA
+2.62
65.71
17
KIRWOOD Nick
2004
USA
+2.64
65.89
18
WORRELL Zane
2001
USA
+3.02
69.27
19
PACKER Samuel
2003
USA
+3.07
69.71
20
KAGAN Kyle
2001
USA
+3.12
70.16
21
PARYS Maxx
2002
USA
+3.37
72.38
22
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+3.44
73.00
23
DALTON Luc
2001
USA
+4.01
78.07
24
HALL Wyatt
2002
USA
+4.20
79.76
25
GAYER Jackson
2003
USA
+5.10
87.77
26
POWELL Appollo
2003
USA
+5.58
92.04
27
KAGAN Colin
2004
USA
+5.82
94.18
28
ROACH Hunter
2004
USA
+6.06
96.31
29
DOHR Peter
2002
USA
+6.09
96.58
30
SAMPSON Mitchell
2000
USA
+6.26
98.09
31
GRANT Tanner
2003
USA
+6.73
102.27
32
ROTH Laiken
2004
USA
+7.41
108.32
33
WEINBERG Asher
2004
USA
+7.54
109.48
34
CROCE Owen
2002
USA
+7.81
111.88
35
SWEENEY Henry
2002
USA
+8.55
118.46
36
CARPENTER Zachary
2002
USA
+9.53
127.18
37
ROSENER Tanner
2003
USA
+9.57
127.54
38
OVERSTAKE Brooks
2004
USA
+9.79
129.50
39
CROSSEN Connor
2003
USA
+9.91
130.56
40
SMITH Dylan
2004
USA
+10.08
132.07
41
SHEPPARD Sebastian
2003
USA
+11.15
141.59
42
OLSON Luke
2004
USA
+11.44
144.17
43
BRIGGS James
2004
USA
+11.73
146.75
44
PLANK Emil
2004
GER
+12.62
154.67
45
HATCHER Thomas
2002
USA
+13.23
160.10
46
ANDREWS Ben
2004
USA
+13.86
165.70
47
FLAHERTY William C.
2004
PUR
+14.37
170.24
48
SPENCER Peter
2002
USA
+14.81
174.15
49
NIEDZWIECKI Zack
2004
USA
+16.85
192.30
50
SHEPPARD Leyton
2003
USA
+17.22
195.59
Did not finish 2nd run
ROBINSON Peter
2003
CAN
PETERSON Spencer
2004
USA
GARBER Devon
1999
USA
DULANEY Taylor
2004
USA
ANDRIE Stanley
2004
USA
OLSEN Charlie
2003
USA
GAMAN Ryuji
2002
JPN
NGUYEN Louis
1999
USA
NOLAN Alec
2002
USA
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
DERWIN Colbey
1997
NZL
LANE Colby
1996
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run