official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALKIER Justin
1998
CAN
1:36.63
39.35
2
MACEDO Michel
1998
BRA
+0.06
39.80
3
YATES Cooper
1997
CAN
+0.08
39.95
4
WILSON Calvin
1998
USA
+0.20
40.84
5
SNYDER Will
1998
USA
+0.29
41.51
6
BRAZEROL Dominik
1997
USA
+0.88
45.91
7
MORGAN Chauncey
1999
USA
+1.61
51.35
8
CASHMAN Jordan
1997
USA
+1.78
52.61
9
MICHAEL Liam
1999
AUS
+2.23
55.97
10
AUSTIN Matt
1999
USA
+2.74
59.77
11
BLACKBURN John
1998
USA
+2.82
60.36
12
CARLSON Hunter
1998
USA
+2.99
61.63
13
WINGARD Max
1999
USA
+3.57
65.95
14
KOHLER Leo
2000
USA
+4.73
74.59
15
BOCOCK Scott
2000
USA
+5.05
76.98
16
CALVIN Barrett
2000
USA
+5.13
77.57
17
MCCLURE Yuri
1998
USA
+5.61
81.15
18
KNORPP Griffin
1998
USA
+6.61
88.60
19
DART Cooper
1999
USA
+6.63
88.75
20
BIRKNER Alexander
1998
USA
+6.80
90.02
21
PICOT Declan
1999
USA
+6.85
90.39
22
LYNCH Ian
2000
USA
+6.88
90.61
23
PLANK Julian
2000
GER
+7.14
92.55
24
RIZZOTTI Trevor
1999
USA
+7.58
95.83
25
MAXWELL Trevor
1997
USA
+8.63
103.65
26
CARAVELLI Kevin
1999
USA
+8.83
105.14
27
SCHADLICH Peter
2000
USA
+8.87
105.44
28
MCGRATH Scott
1999
USA
+9.40
109.39
29
DENIS Chris
2000
USA
+10.27
115.87
30
CLEARY Noah
2000
USA
+10.84
120.12
31
NODDINGS Max
2000
USA
+11.15
122.43
32
FRENCH Sheldon
2000
USA
+11.54
125.34
33
DAVENPORT Luke
2000
USA
+11.59
125.71
34
RODARTE Luke
1998
USA
+12.52
132.64
35
NEILL Ned
1999
AUS
+12.53
132.71
36
MCKENZIE Angus
2000
AUS
+13.13
137.18
37
KNOWLES Thomas
2000
NZL
+13.19
137.63
38
PANOS Alexi
1999
USA
+15.07
151.64
39
BURKITT Jack
1999
USA
+16.27
160.58
40
PERCY Alexander
1999
AUS
+16.87
165.05
41
BARLOW Will
1998
USA
+19.76
186.58
42
REICHERT Forest Griffin
1999
USA
+21.88
202.38
43
WRIGHT Spencer
1999
USA
+22.75
208.86
44
MALLINEN Max
1998
USA
+24.39
221.08
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
FELGAR Casey
2000
USA
SHEA Jack
2000
USA
GOOCH James
2000
USA
MOYER Perry
1998
USA
KLOSE Thomas
2000
GER
LEININGER Noah
1999
USA
WILLIAMS Cole
2000
USA
BENDER Timothy
1999
USA
JENDREZAK Carter
2000
USA
CHAFFEE Jordan
1999
USA
LAWSON Ben
2000
USA
SHEA Steve
1999
USA
SCHAFFNER Jack
2000
USA
TERJESON Hayden
1999
USA
NORTON Payton
2000
USA
LANG Charlie
2000
USA
SCHNEIDER Maximilian
1999
GER
COLLINI Filippo
2000
ITA
FONTAINE Nicholas
1998
USA
OSSELAER Ian
1998
USA
COLBY Alex
1997
USA
SULLIVAN Bridger
1995
USA
GOBEC Luka
1997
CRO
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
Disqualified 1st run