official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Bastian
1996
GER
1:38.58
17.94
2
SPARR Maurus
1998
SUI
+0.05
18.45
3
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+0.30
21.01
4
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
+0.39
21.94
5
FETSCHER Moritz
1999
GER
+0.42
22.24
6
GRATZ Fabian
1997
GER
+0.45
22.55
7
ITEN Matthias
1999
SUI
+0.58
23.88
8
GRAMMEL Anton
1998
GER
+0.60
24.09
9
WASMEIER Lukas
1994
GER
+0.62
24.29
10
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+0.68
24.91
11
URLAUB Felix
2000
GER
+0.87
26.85
12
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+0.88
26.96
13
MANI Yanick
1999
SUI
+0.94
27.57
14
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.23
30.54
15
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
+1.35
31.77
16
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+1.41
32.39
17
HEGELE Georg
1996
GER
+1.54
33.72
18
SCHMID Simon
2001
GER
+1.57
34.03
19
SCURI Alessandro
1997
ITA
+1.66
34.95
20
ROGENTIN Silvano
1998
SUI
+1.88
37.20
21
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+2.00
38.43
22
STURM Joshua
2001
AUT
+2.15
39.97
23
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+3.64
55.23
24
RICHTER Pirmin
2000
GER
+3.82
57.08
25
THIELE Severin
2001
GER
+3.90
57.90
26
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+5.04
69.58
27
PLANK Julian
2000
GER
+5.33
72.55
28
KRAUSE Werner
2000
GER
+5.53
74.60
29
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+5.64
75.72
30
VOGT Luis
2002
GER
+5.82
77.57
31
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+7.22
91.91
32
FLORITZ Nico
2001
GER
+7.37
93.45
33
ZUNTERER Simon
2002
GER
+7.41
93.86
34
BEHRINGER Marco
2002
GER
+7.76
97.44
35
MAST Marc
2002
GER
+9.17
111.89
36
WOHLRAB Felix
2002
GER
+9.41
114.35
37
GOESSL Florian
2002
GER
+13.95
160.86
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MAURER Dustin
2002
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
FRIBERT Henrik
2001
GER
SCHMID Philipp
2000
GER
KOLB Ludwig
2001
GER
GRAEFE Philipp
2002
GER
SPORRER Patrick
2001
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
RUNGG Tamino
2002
GER
SCHMIDT Tobias
1999
GER
FISCHER-OBERHOFER Noah
2002
GER
WOLF Simon Luca
2001
GER
NEFF Alois
2001
GER
TSUGUI Yuya
1990
JPN
KUHNLE Yannick
1998
GER
NANTSCHEV Simon
1998
GER
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
WITTE Linus
2001
GER
GASSER Lukas
2001
AUT
FROST Roman
1999
GER
AMMAN Sebastian
2000
GER
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
BUSTA Julian
1997
AUT
STOCKINGER Jonas
1999
GER
SAUTER Paul
1994
GER
OEHRLI Joel
1998
SUI
METTLER Josua
1998
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run