Erzurum/Palandoken (TUR)

European Youth Olympic Festival
Women's Giant Slalom
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ABDULKAIUMOVA Rinata
1999
RUS
2:12.62
18.18
2
ESCANE Doriane
1999
FRA
+1.21
27.12
3
BUBAKOVA Nikola
1999
CZE
+1.33
28.01
4
OTONICAR Ziva
1999
SLO
+1.71
30.82
5
ERRARD Anouck
1999
FRA
+1.76
31.19
6
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+1.79
31.41
7
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.90
32.22
8
KORPIO Nella
1999
FIN
+2.30
35.18
9
TOMSIC Nika
2000
SLO
+3.06
40.79
10
MICHELLAND Axelle
1999
FRA
+3.72
45.67
11
SHERINA Natalia
1999
RUS
+3.93
47.22
12
POSPISILOVA Klara
1999
CZE
+4.00
47.74
13
KROKHINA Sofia
1999
RUS
+4.06
48.18
14
MAROVT Misel
1999
SLO
+4.47
51.21
15
KRIZOVA Iva
1999
CZE
+4.52
51.58
16
AVENIER Lola
1999
FRA
+5.03
55.35
17
RELAT Maria
1999
ESP
+5.30
57.34
18
LAPPALAINEN Netta
2000
FIN
+5.67
60.08
19
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
+5.84
61.33
20
ZADNEPROVSKA Gergana
2000
BUL
+5.99
62.44
21
BOSTROM Lisa
1999
FIN
+6.70
67.69
22
BLOK Noa
2000
NED
+7.06
70.35
23
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
+7.70
75.08
24
JAKUBCOVA Zuzana
2000
SVK
+7.93
76.78
25
SAFARIKOVA Andrea
2000
SVK
+8.21
78.85
26
BRUCE Abigail
2000
GBR
+8.40
80.25
27
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+8.61
81.80
28
WARD Olivia
2000
GBR
+8.66
82.17
29
LUKASOVA Alena
1999
CZE
+8.92
84.09
30
CHRISTENSEN Luna Berger
2000
DEN
+9.07
85.20
31
DANIG Emilie Foli
1999
DEN
+10.57
96.29
32
FRIDGEIRSDOTTIR Harpa Maria
2000
ISL
+10.91
98.80
33
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
+11.04
99.76
34
ZIBERT Anja
1999
SLO
+11.05
99.83
35
LARSEN Emilie
1999
DEN
+11.12
100.35
36
SHEPILENKO Anastasiya
2000
UKR
+11.23
101.16
37
SISIC Sara
1999
BIH
+13.48
117.79
38
AUDUNSDOTTIR Sigridur Drofn
1999
ISL
+13.65
119.05
39
JOGEVA Anna Lotta
1999
EST
+13.86
120.60
40
DINIC Marta
2000
SRB
+15.26
130.94
41
TRIFU Lea Alessandra
2000
ROU
+15.60
133.46
42
KYRITSI Aristi
1999
GRE
+17.27
145.80
43
HUSIC Emina
1999
BIH
+17.83
149.94
44
TOTH Krisztina
2000
ROU
+18.60
155.63
45
TUNCA Tayra
2000
TUR
+18.69
156.29
46
GOTSIRIDZE Ekaterine
2000
GEO
+19.71
163.83
47
BARBARIAN Tamari
2000
GEO
+20.31
168.26
48
TAMER Lara Pelin
1999
TUR
+22.78
186.51
49
TSITSELI Stefania
2000
GRE
+26.93
217.18
50
HOXHA Lyra
2000
KOS
+53.76
415.44
51
HAXHIDAUTI Adea
1999
KOS
+1:23.43
634.69
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run