official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HARGIN Mattias
1985
SWE
1:49.28
6.00
2
GINI Marc
1984
SUI
+0.17
6.93
3
JANYK Michael
1982
CAN
+0.87
10.78
4
MARSHALL Cody
1982
USA
+2.03
17.15
5
STUTZ Paul
1983
CAN
+2.24
18.30
6
HOROSHILOV Alexandr
1984
RUS
+2.43
19.34
7
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.49
19.67
7
IMBODEN Urs
1975
MDA
+2.49
19.67
9
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
+2.54
19.95
10
OBERT Anthony
1985
FRA
+2.69
20.77
11
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+2.91
21.98
12
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+3.02
22.58
13
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+3.05
22.75
14
KOGLER Stefan
1981
GER
+3.07
22.86
15
GROSS Stefano
1986
ITA
+3.09
22.97
16
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+3.19
23.51
17
SPENCE Brad
1984
CAN
+3.47
25.05
18
KOLL Alexander
1982
AUT
+3.64
25.99
19
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
+3.65
26.04
20
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
+4.01
28.02
21
NORDH Fredrik
1984
SWE
+4.35
29.88
22
MRAVLJA Anze
1987
SLO
+4.41
30.21
23
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
+4.57
31.09
24
PICHOT Sebastien
1981
FRA
+4.59
31.20
25
BRENNER Hannes
1984
AUT
+6.15
39.77
26
BAECK Axel
1987
SWE
+6.89
43.83
27
DOPFER Fritz
1987
GER
+6.91
43.94
28
OHKOSHI Ryuunosuke
1988
JPN
+6.95
44.16
29
JAZBEC Janez
1984
SLO
+7.20
45.53
30
VON KAENEL Ruedi
1984
SUI
+7.37
46.46
31
SANDBICHLER Manuel
1985
ITA
+7.78
48.72
32
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+8.04
50.14
33
MCDONALD Paul
1984
USA
+8.20
51.02
34
SAX Thomas
1988
SUI
+8.35
51.85
35
SANDVIK Eian
1989
NOR
+8.71
53.82
36
NAMBERGER Hannes
1989
GER
+13.25
78.75
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LIEBL Sebastian
1989
GER
LUITZ Stefan
1992
GER
MANOLOV Kiril
1987
BUL
MITTERER Christian
1990
GER
STUERMER Bastian
1988
GER
ALAERTS Kai
1989
BEL
BONER Sandro
1988
SUI
NOBLE Andrew
1984
GBR
THOULE Nicolas
1990
FRA
DE ALIPRANDINI Luca
1990
ITA
JAQUET Yoan
1988
SUI
GRAF Bernhard
1988
AUT
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
HAVER-MATHIESEN Hermann
1984
NOR
SEDIANKOV Mihail
1982
BUL
NOESIG Christoph
1985
AUT
FISCHER Daniel
1985
GER
TODOROV Dean
1983
BUL
BAUMANN Thomas
1988
SWE
SANDELL Marcus
1987
FIN
TONETTI Riccardo
1989
ITA
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
ZUEV Stepan
1988
RUS
FALCOZ Lucas
1986
FRA
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
OLSSON Matts
1988
SWE
SOEDERBERG Fredrik
1986
SWE
DI RONCO Jacopo
1990
ITA
KANTOLA Petteri
1986
FIN
RYDING David
1986
GBR
NICKERSON Warner
1981
USA
GRANDI Thomas
1972
CAN
TISSOT Maxime
1986
FRA
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
STEHLE Dominik
1986
GER
SENONER Lucas
1983
ITA
CHODOUNSKY David
1984
USA
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
SASAKI Akira
1981
JPN
WHITE Trevor
1984
CAN
BIGGS Patrick
1982
CAN
GEIGER Christian
1988
AUS
KELLEY Tim
1986
USA
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
SKUBE Matic
1988
SLO
VAJDIC Bernard
1980
SLO
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
LEINO Jukka
1978
FIN
BROLENIUS Johan
1977
SWE
YUASA Naoki
1983
JPN
Did not start 1st run