official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
2:08.95
35.13
2
YOUNG Joseph
1996
CAN
+0.43
38.50
2
LANE Tristan
1998
USA
+0.43
38.50
4
HEAYDON Henry
2001
AUS
+0.81
41.47
5
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+0.84
41.71
6
BIRKNER Alexander
1998
USA
+1.08
43.59
7
PERKINS Tanner
2001
USA
+1.25
44.92
8
PUCKETT Cooper
2003
USA
+1.52
47.04
9
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+1.66
48.13
10
DERWIN Colbey
1997
NZL
+1.89
49.93
11
YATES Dawson
2000
CAN
+1.95
50.40
12
SEYMOUR Trey
2000
USA
+2.00
50.79
13
SMITH Spencer
1998
USA
+2.06
51.26
14
BERVY Max
2000
USA
+2.13
51.81
15
HALL Wyatt
2002
USA
+2.39
53.85
16
CASHMORE William
2001
NZL
+2.55
55.10
17
FLANIGAN Bode
2002
USA
+2.80
57.06
18
SMITH Cam
2001
USA
+2.96
58.31
19
PUCKETT Cole
2000
USA
+3.04
58.94
20
RYAN Bobby
1999
USA
+3.34
61.29
21
DEKKO Zachary
2000
USA
+3.39
61.68
22
PALMQUIST Camden
2003
USA
+3.65
63.72
23
WELCH Charles
2004
USA
+4.04
66.77
24
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
+4.36
69.28
25
POWELL Appollo
2003
USA
+4.70
71.94
26
ROACH Hunter
2004
USA
+4.82
72.88
27
PALMER Wyatt
2000
USA
+5.50
78.21
28
WILSON Matthew
1998
USA
+5.52
78.37
29
DALTON Luc
2001
USA
+5.65
79.38
30
KAGAN Colin
2004
USA
+5.78
80.40
31
THOMAS Tyler
2003
USA
+6.19
83.61
32
SIMON Jordan
2003
USA
+6.52
86.20
33
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
+6.66
87.29
34
DUNN Logan
2001
CAN
+6.95
89.57
35
CROMER Greyson
2001
USA
+7.33
92.54
36
TRAVIS Gunnar
2003
USA
+7.53
94.11
37
MORGAN Jake
2004
USA
+7.93
97.24
38
EPIFANIO Dominick
2002
USA
+8.13
98.81
39
CROCE Owen
2002
USA
+8.60
102.49
39
NOLAN Alec
2002
USA
+8.60
102.49
41
NODDINGS Max
2000
USA
+9.00
105.62
42
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
+10.28
115.65
43
BION Zachary
2004
USA
+10.73
119.17
44
NIDA William
2004
USA
+11.33
123.87
45
FLAHERTY William C.
2004
PUR
+14.72
150.42
46
KIRCHMAYR Luke
2004
THA
+15.40
155.75
47
SHEPPARD Sebastian
2003
USA
+16.14
161.55
48
TANG Calcy Ning-Chien
2004
TPE
+23.92
222.48
Did not finish 2nd run
NELSON Joshua
2004
USA
GAYER Jackson
2003
USA
WEINER Louis
2000
USA
PARYS Maxx
2002
USA
MIKKELSON Zachary
1998
USA
REICH Jack
2002
USA
NGUYEN Louis
1999
USA
SCHAEDE Jack
2002
USA
KAGAN Kyle
2001
USA
VINTER Zak
1998
GBR
HARRISON J Bridger
2001
USA
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
POULTER Jay
2003
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
OWENS Cam
2002
USA
MACALUSO Matthew
1999
USA
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
SHARP Keegan
1997
CAN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run